Diziler:
Güneşi Beklerken dizisi çalıntı iddiaları işte bir sonraki bölüm özeti yabancı dizisi
20 Ağustos tarihinden beri Kanal D ekranlarında yayınlanan dizi Güneşi Beklerken başka bir diziden esinlenerek yapılmıştır. Güneşi Beklerken dizisi gençlik dizilerinden biri olan Boys Over Flowers' tan esinlenerek yapılmıştır. Kore dizisi olan Boys Over Flowers ise bir Japon çizgi romanından esinlenerek yayına sunulmuştur. 

2009 yıllarında yayınlanmaya başlayan Kore dizisi Boys Over Flowers gençlerin çoğunun hayranlıkla izlediği bir dizidir. Güneşi Beklerken ise aynı şekilde genç hayran kitlesine sahip bir aşk üçgeninin anlatıldığı bir dizidir. Güneşi Beklerken ile Boys Over Flowers arasında bir çok benzerlik ve ilişki bulunmaktadır.

Boys Over Flowers dizisi hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse şu satırları yazabiliriz : 

Boys Over Flowers Dizisinin Konusu:

Çalışkan bir kız olan Geum Jan-di özel Shinhwa okuluna yazılır ama sığ, züppe sınıf arkadaşlarına katlanamamaktadır; özellikle de kötü şöhretli F4 grubuna… Zengin, yakışıklı ve kibirli Goo Jun-pyo, Yoon Ji-hoo, So Yi-jung ve Song Woo-bin'den oluşan bu grup okulun krallarıdır. Jan-di dışında öğretmenler bile onlara karşı duramamaktadır. Kabalıklarına kızan Jan-di F4'ün lideri Jun-pyo'ya çıkışır ve başına bela alır. Kibirli ve ısrarcı Jun-pyo, Jan-di'ye âşık olur ama Jan-di sessiz ve hassas Ji-hoo ile yakınlaşmaktadır.

Boys Over Flowers Dizisinin Karakterleri:

Geum Jan-di bir kuru temizlemecenin dik başlı kızıdır. Bir gün Shinhwa lisesine teslimat yaparken kabadayıların hedefi olan bir öğrenciyi intihar etmekten kurtarır ve bu prestijli okuldan burs kazanır.

Goo Jun-pyo F4 grubunun lideri, zengin ve güçlü Shinhwa şirketinin de varisidir. Shinhwa lisesinin en popüler ve güçlü grubu olan F4'ün lideri olarak kabadayılıklarına karşı duran Geum Jan-di ile uğraşmaktadır ama sonuçta ona aşık olur. Ailesi ülkedeki en zengin ve elit ailelerden biridir.

Yoon Ji-hoo F4 grubunun bir üyesi ve eski Kore başkanının torunudur. Müzikteki yeteneği Jan-di'nin dikkatini çeker ve Jan-di ondan hoşlanmaya başlar. Yaşadığı bir trafik kazası nedeniyle araçlara karşı bir fobisi vardır. Başlangıçta Min Seo-hyun'a âşıktır ama sonunda Jan-di'ye aşık olur ve onun koruyucusu gibi davranmaya başlar.

So Yi-jung F4 grubunun Kazanovasıdır. El sanatlarında yeteneklidir ve ailesi şehrin en büyük sanat müzesinin sahibidir. Chu Ga-eul'a açık olduğunu anlayınca çapkınlıklarına bir son verir. Jan-di'ye karşı özel duygular beslemez ama onunla yakınlaşır ve iyi arkadaş olurlar.

Song Woo-bin da F4 grubun un Don Juan'ı olarak anılmaktadır. Ailesinin başarılı bir inşaat şirketi vardır ve yeraltı organizasyonlarıyla bağlantıdadırlar. O da ilerleyen zamanlarda Jan-di ile arkadaş olur ve onu korur.

Chu Ga-eul, Jan-di'nin en yakın arkadaşıdır ve onunla bir yemekçide çalışmaktadır. Kendisini aldatan eski arkadaşını unutmasına yardımcı olan So Yi-jung'ye âşık olur.

Boys Over Flowers dizisinde de gene olarak hayatları çeşitli şekillerde kesişen gençler ve onların ilişkileri konu ediliyor ama görüldüğü gibi Güneşi Beklerken dizisindeki karakterlerin geçmişi oldukça farklı. Güneşi Beklerken'de olduğu gibi Kore dizisinde de karışık bir aşk ilişkileri yaşanıyor ama bunun yanı sıra karakterler arasında keskin sınıf farklılıkları da dizinin konusuna etki ediyor.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Karadayı 3. Sezon Fragmanı ( Karadayı Yeni...
Karadayı dizisi yeni sezonda ATV ekranlarında sizlerle olacak. ATV'nin en çok seyredilen dizilerinden biri...

Haberi Oku