Dünya:
Nijerya'daki bir mağrada 20'den fazla ceset ve zincirlenmiş 10 kişi bulundu
Nijerya'nın güneybatısında bulunan Oyo eyaletine bağlı Ibidan kentinde ormanlık alandaki bir mağarada 20'den fazla kişinin çürümeye yüz tutmuş cesetleri ve levhalara zincirlenmiş 10 kişi bulundu.
Emniyet görevlisi Muhammed İndibawa,yaptığı açıklamada, ''korkunç keşif üzerine tüm ormanının araştırıldığını, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını, 5'i polis ve güvenlik görevlisi olmak üzere tutuklananların olduğunu'' söyledi.

Gençlerin, pazar gecesi Lagos-Ibidan otoyolu üzerindeki Soka ormanında yardım isteyen birinin çığlığını duymaları üzerine keşfedilen mekanın, kordon altına alındığı ve zırhlı araçların bölgeye yerleştirildiği belirtildi.

20 CESET VE LEVHALARA ZİNCİRLİ 10 KİŞİ BULUNDU
Bölgede parçalanmış ve çürümeye yüz tutmuş 20'den fazla kişinin cesetlerinin yanısıra tamamlanmamış binalarda zincirlenmiş, insanlık dışı koşullarda en az 10 kişinin bulunduğu kaydedildi.Bölgede aynı zamanda suçluların sığındığından şüphelenilen bir mağaranın yer aldığı, adli tıp uzmanlarının ormanda araştırma yaptığı bildirildi.

Muhammed İndibawa, ''Sizi temin ederim bu olayı aydınlatacağız'' derken, kurtarılanların hastaneye kaldırıldığını söyledi.Tıbbi kaynaklar da kurtarılan bir kadının hastanede yaşamını yitirdiğini açıkladı.Kurtarılanlardan bilinci yerine gelen ve aşırı zayıf düşen bir kişinin "insanlık dışı muameleyi anlattığı ve kendilerine haftada bir kez yemek verildiğini söylediği'' belirtildi.

Psikiyatrist Olabiyi Rahman, kurbanlardan bazılarının yaşadıkları tramvadan ötürü katatonik davranışlar sergilediğini ifade ederken, kurbanlardan Nafiu Şittu, Ibidan'da yaklaşık 4 ay önce kaçırıldığını açıkladı.

Şittu, Yemetu Hastanesinden AA muhabirine telefonla yaptığı açıklamada, yoğun bir iş gününün sonunda şehirde dinlenirken 2 kişi tarafından zorla bir araca bindirildiğini belirterek, ''Tüm hatırladığım bu. Kendime geldiğimde ormanda bir odada duvara zincirlenmiş haldeydim'' dedi.Nafiu Şittu, kendisinde mücadele edecek gücü bulamadığını, günler geçtikçe yiyecek bir şey verilmediğinden daha da güçsüzleştiğini söyledi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü'de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan beraberindeki heyetle, özel uçakla saat 22.37‘te Azerbaycan'ın Başkenti...

Haberi Oku