Eğitim:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
2013 ALES Sonbahar Dönemi Soru ve Cevapları Yayınlandı Mı Tıklayınız Bilgisi Buradan Gör
Ales Sonbahar dönemi sınavı soruları ve cevapları . ALES sınav soru cevapları burada olacak. 2013 ALES Sonbahar dönemi sınav soru ve cevapları medya365' te. ALES Sonbahar için tüm bilinmeyenler burad. ALES Sonbahar soru ve cevapları tıkla.

2013-ALES Sonbahar Dönemi Soruları Ne Zaman Açıklanacak? Soruların tamamı açıklanmayacak. Ne Zaman açıklanacağına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.
2013 ALES Sonbahar Dönemi sınav soru ve cevapları medya365' te olacak.
ÖSYM Adayları Sınav Öncesi Bilgilendirdi 

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgelerini T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 7 Kasım 2013 tarihinde saat 14.00'ten itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidirler. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM'nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesi'ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunludur. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. 

Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilir. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler olarak kabul edilmeyecektir. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday mazereti ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır. 

Nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya fotoğrafı bulunmayan adayların, kimlik belgesi nedeniyle sınavda bir hak kaybına uğramamaları, mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekmektedir. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ales kapidisari 5 ay önce

bu assagilik sorumlular ndn soru ve cevaplari yayimlamiyorlar.yayimlayinana laaaannn

Misafir Avatar
hırçın kız 5 ay önce

ben mi göremiyorum soruları acaba:))) %10 nu yayınlayacaklarına hiç yayınlamasınlar.

Misafir Avatar
salih kaya @cemil dursun 5 ay önce

ales%60 dıploma %40 etkılı olacak yok acıkladı

Misafir Avatar
cemil dursun 5 ay önce

çok zor bi sınavdı allah yardımcımız olsun..

Misafir Avatar
kader 5 ay önce

işimiz zor

Misafir Avatar
sarıgül 5 ay önce

neden böyle bir karar alınmış ki?nedir bunun gerekçesi?gerekçesi ya da sorular açıklanmalı.nasıl bir mantıksızlık bu anlamıyorum!

Misafir Avatar
kıraç61 @melis sile 5 ay önce

malesef osymnin aldıgı kararla daha doğrusu yeni yönetmelikle artık sorular yayınlanmayacak. sadece %10 u yayınlanacak.

Misafir Avatar
melis sile 5 ay önce

soru ve cevaplar yayınlandı mı

E-okul öğrenci not sorgulama bilgilendirme...
E-okul karne notları sorgula öğrenci notları sorgulama sitesi e-okul veli not öğrenme sayfası e-okul Veli...

Haberi Oku