Eğitim:
2013 Diyanet Yeterlilik sınavı sonuçları için tıklayınız
2013 Diyanet Yeterlilik sınavı sonuçları açıklandı. 2013 Diyanet Yeterlilik sınavı sonuçları için haberimizi takip ediniz. Sınav sonuçlarına göre kazanan kişiler de belli oldu.

Diyanet Yeterlilik sınavı sonuçları için aşağıdaki adresi takip ediniz...

meb.gov.tr

Sonuçlar merakla bekleniyordu ve nihayet açıklandı. Kazanan kişiler de belli oldu. Bundan sonra katılan tüm kişilere, sonuçların hayırlar getirmesini diliyoruz.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Ayasofya Müzesi’nde Hüsn-ü Hat sergisi açtı. Serginin açılışına, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, günümüzün önemli hattatları ile vatandaşlar katıldı.

Bu yıl “Peygamberimiz ve İnsan Onuru” temasıyla kutlanan Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığı, tarihî ve özel koleksiyonlardan oluşan çok özel bir sergiye, Hüsn-ü Hat sergisine imza attı. Prof. Dr. Uğur Derman’ın danışmanlığında Ayasofya Müzesi’nde açılan sergide, Sultan III. Ahmed, Sultan II. Mahmud, Sultan Abdülmecid ve Sultan Abdülaziz gibi hattat Osmanlı padişahlarının yanı sıra, son devrin üslup sahibi hattatlarından Hafız Osman, Yedikuleli Abdullah, Mustafa Rakım, Mahmud Celaleddin, Mehmed Tahir, Kadıasker Mustafa İzzet, Şefik, Hasan Rıza, Muhsinzâde Abdullah, Mehmed Şevki, Ahmed Ârif, Yesari Mehmed Es’ad, Yesarizade Mustafa İzzet, Sami, Hacı Nazif, Fehmi, Abdülfettah, Aziz Aktuğ, Ömer Vasfi, Emin Yazıcı,Refet, Necmeddin Okyay, Hamid Aytaç, Macid Ayral, Halim Özyazıcı ve Kemal Batanay’a ait eserlere yer verildi. 

Serginin açılışı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem, Prof. Dr. Uğur Derman ve önde gelen hattatların kurdele kesimiyle yapıldı. Sergi, Vakıf Hat Sanatları Müzesi, Süleymaniye Kütüphanesi, İstanbul Şehir Müzesi, Topkapı Sarayı, Başbakanlık Dolmabahçe Ofisi ve özel koleksiyonlardan seçilen nadide eserlerden oluşuyor. Ayasofya Müzesi’ndeki sergide “Hattın Sultanları” olarak tanımlanan ve 115 eserden oluşan koleksiyon ilk kez bir arada sanatseverlerle buluştu.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder IP Adresiniz kayıt altına alınacaktır.
Yazılanlardan yasal olarak sorumlu tutulursunuz.
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 2014 Yılında...
E-okul veli girişi ile ebeveynler çocuklarının devamsızlık ve ders notlarını online olarak takip edebiliyor....

Haberi Oku