Eğitim:
30 bin Koruma Memuru alımı ne zaman başlıyor Koruma Memurluğu nedir güncel bilgisi

Yeni alınan kararla stadlarda ve üniversitelerde koruma memurları görev alacak. Bu yasaya göre Koruma Memurluğu alımı yapılacak. Koruma Memurluğu alımı başlıyor. Koruma Memurluğu nedir. Koruma Memurluğu hakkında tüm detaylar medya365' te.

Koruma Memurluğu alımı başlıyor. Koruma Memurluğu nedir. Koruma Memurlarının görevleri ve maaşları hakkında tüm detaylar medya365' te.

Şuanda Türkiye' de 29 bin koruma memuru olduğunu açıklayan Bakan Güler. Bu sayının az olduğunu bu yüzden alımların olacağını açıkladı. Ancak bu 29 bin koruma memurunu güzel bir şekilde Türkiye' te dağıtılacağını ve alımların başlaması ile birlikte Koruma memurluğunun artık stad ve üniversitelerde görev yapacağını bildirdi.

10 bin Koruma Memurluğu alımı başvuruları başladımı ?

Bakan Güler, bu 10 bin koruma memuru alımının yeni bir alım olacağını açıkladı.
Koruma memurları lise mezunları arasından seçilecek ve yaş sınırı 28 olarak tayin edilecek. Yine alınacak kişilerin belirli fiziki koşullara da uyması gerekecek.
Koruma memurları sadece liselerden değil, iki yıllık fakülte (ön lisans) mezunlarından da alım yapılması planlanıyor. Halihazırda görev yapan birçok koruma memuru da lise mezunu durumunda bulunuyor.

30 Bin Koruma Memuru Alımı Ne Zaman Olacak
Koruma memurları alımı ne zaman yapılacak sorusunu da yanıtlayan Bakan Güler, alımların yıl sonuna kadar yapılacağını açıkladı. Ancak bu alımlar açıklamaya göre Eylül ayından sonraya kalacak. İlk etapta 10 Bin koruma memuru alınacak. Daha sonra 20 bin alım daha yapılacak.
Koruma Memurlarının Maaşı 2 Bin TL Olacak..
İlk etapta 10 bin sonra 20 bin koruma memuru alınacak. Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL maaşla kadrolu olarak işbaşı yapacak.
Koruma Memurları ile Polis Arasında Fark Ne Olacak
Evet koruma memuru ile polis arasında yetkiler açısından farklılıklar olacak ancak koruma memurları da polisler gibi acil bir durum karşısında müdahalede bulunabilecek ve gerekli delilleri toplama yetkisine sahip olacak. Polisler olay yerine gelene kadar yetkiler koruma memurlarında olacak.
Koruma memurlarının özlük hakları da polislere yakın bir seviyede olacak.
Koruma Memurluğuna Başvuru Şartları..
En az lise mezunu olma şartı aranan memur adayları için yaş sınırı 26' dan 28' e yükseltildi. Özel yetenek sınavında başarılı olan koruma memuru adayları polis meslek yüksek okulunda 4 ay eğitim alacak. Sahada ise iki ay uygulamalı eğitim verilecek.
Polise yardımcı unsur olacak koruma memurları sözleşmeli değil kadrolu olacak. Emniyet Hizmetleri Sınıfı’ndan atanacak koruma memurlarından başarılı olanlar polis memurluğuna yükseltilecek. Bu oran yüzde 5′i geçemeyecek. Koruma memurları polisler gibi geniş yetkilere sahip olmayacak.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ali 11 ay önce

arkadaşlar başvurular ne zaman olacak

Misafir Avatar
atakan 11 ay önce

tabi canım 35 neki 65 olsun hatta emekllere öncelik verilsin:-)

Misafir Avatar
yeliz 12 ay önce

başvuru nasıl olacak acil cevap istiyorum

Misafir Avatar
muharrem çoban 12 ay önce

koruma yaşını 35 çıkarın

Misafir Avatar
mustafa hafızoğlu @polis 12 ay önce

bende emniyet mensubu cocuguyum bizlere de öncelik tanınması lazım haklısınız insaallah alım olur seertifika istenmez dua edelim bakana mesaj yazalım resmi sayfadan sesimiizi duyuralım...

Misafir Avatar
mustafa 12 ay önce

selam ben özel koruma olarak gorev yaptim belgelerim var ins bu is hayirlisi olur

Misafir Avatar
melis 12 ay önce

selamlar hani lise mezunu alınacaktı şimdi üniversite oldu bir de sertifika çıktı burdandamı olduk yani neden memur alımı zor ya bende koruma memuru olmak istiyordum ben önlisans mezunuyum ama nerden bulacam sertifikayı yapmayın lütfen .....

Misafir Avatar
tuana ygt 12 ay önce

guwenlik sertifikasi sartmi?

6 Eylül Ehliyet Sınavı çıkacak sorular!...
En yakın ehliyet sınav tarihi 06.09.2014 günü gerçekleştirilecekken, sınava girecek olan adaylar ehliyet...

Haberi Oku