Eğitim:
AÖL 2014 Açıköğretim Lise Sınav sonuçları - AOL sonuçları

AÖL sınav sonuçları açıklandı mı? AÖL 2014 sınav sonuçları burada olacaktır.04-05 Ocak 2014 Açık Öğretim Lisesi I. Dönem Sınav sual ve cevapları.

AÖL) Açıköğretim Lisesi Sınav Sonuçları AÖL Sınav Sonuçları nı sorgulama tarihi belli oldu mu? 2013-2014 2. dönem Açık Öğretim Lisesi kay ıt işlemi başladı. Meb taraf ından tertip eden aöl imtihanı sonuç ları izah etmesi bekle niyor. AÖL sınav sonuçları nı Müessesenin resmi İnternet sayfasından öğrenci girişi yaparak öğren ebilirsiniz.2014 (AÖL) Açıköğretim Lisesi Sınav Sonuçları 4-5 Ocak AÖL Sınav Sonuçları sorgulama Ekranı Linki (MEB) ile yakın vakit da öğrenebilirsiniz.

04-05 Ocak 2014 Açık Öğretim Lisesi I. Dönem Sınav sual ve cevapları

2014 (AÖL) Açıköğretim Lisesi 1. Dönem imtihanı 4 Ocak ve 5 Ocak tarihinde yapılmıştı. SBS'nin yerine getirilen Yeni (teog) Temel Eğitimden Ortaeğitime geçiş imtihanı nedeniyle AÖL sınav tarihlerinde değişikliğe gidilmişti.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MEZUNİYET ŞARTLARI

Açık Öğretim Lisesi Alanlı Öğrenci Mezuniyet Şartları
(Öğrenimlerine, Genel Kültür, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Yabancı Dil, Türkçe Matematik alanında devam edenler.)

Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması, Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması,
Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle kesinlikle başarılması, Alan kredisinin 80 veya üzerinde olması (Genel Kültür alanı hariç), Alan derslerinin tamamından en az bir kez imtihana girilmiş olunması, Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem imtihana girmiş olması,

AÖL İçin Tıkla

Açık Öğretim Lisesi Alansız Öğrenci Mezuniyet Şartları

(Öğrenimlerine Alansız (Alan Yok) devam edenler.)
Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması, Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması,
Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle kesinlikle başarılması, Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem imtihana gitmiş olması,Açık Öğretim Lisesine Yeni Kayıt Nasıl Yapılır?Açık Öğretim Lisesi Yeni Kayıt işlemleri tüm Halk Eğitimi ve Mesleki Eğitim Merkezlerince yapılmaktadır. Yeni kayıt için aşağıda sıralanan evrakları tamamlayanlar ilan edilen Yeni Kayıt tarihleri arasında bölgelerinde bulunan en yakın irtibat bürosuna başvurarak kayıtlarını yaptırabilirler. Yeni Kayıt işlemleri için aşağıda sıralanan 3 adımı takip ediniz.

1. Adım : Bankaya Yeni Kayıt Ücretini Ödeyiniz.

Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt yaptıracak öğrenci adayı her yıl belirlenen yeni kayıt katılım bedelini ödemek zorundadır. 2013 yılında bir dönem için Yeni Kayıt katılım bedeli 25 TL.'dir. Bu bedelin;

20 TL.'sini Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının (Halk Bankası ayrıca havale ücreti talep etmektedir) herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numaranızı beyan ederek Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, MEB Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına, ödeyiniz ve dekontunu muhafaza ediniz.

2. Adım : Yeni Kayıt işlemleri İçin İrtibat Bürosuna gidiniz.3. Adım : Derslerinizi Seçiniz.

İstanbul Büyükşehir Sınırları İçerisinde İkamet Eden AÖL Öğrencilerimizin Dikkatine!

İstanbul ili sınırları içerisinde yaşayan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesince belirlenen şartları taşıyan öğrencilerimiz 2013 yılından itibaren şehir içi toplu ulaşım araçlarında indirimli tarifeden yararlanabileceklerdir.AÖL talebelerinin Elektronikkart almak için başvuru yerleri ve şartları

Başvuru Yerleri: Elektronikkart başvuru merkezleri.

Başvuru Şartları ve Gerekli Belgeler:

Etiketler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Özür Grubu Yer Değiştirme - Özür Grubu...
Öğretmenler özür grubu yer değiştirme ve özür grubu atama kontenjan listesinden bu haberi bekliyor. Özür...

Haberi Oku