Eğitim:
Bu yıl Formasyon alacaklara ALES şartı etkileyecek mi Formasyon başvuruları ne zaman olacak

Formasyon almak için sıraya geçen adaylar son dakika ALES şartıyla neye uğradıklarını şaşırdılar. Peki ALES şartı bu sene için geçer li olacak mı. 17 Kasım'da yapılacak ALES sınavına girerlerse Formasyon başvuruları ne zaman başlayacak. 

Pedagojik Formasyona ALES Şartı Geldi! ÖSYM, ALES başvuruları ile ilgili yaptığı açıklamada öğretmenlik sertifika programlarına tekrardan ALES zorunluluğu getirdi.ÖSYM'nin bugün yaptığı açıklamada Pedagojik Formasyon almak isteyen öğrenciler için Ales Sınav şartını tekrar koydu. 
"Yükseköğretim Kurulu tarafından izin verilen yükseköğretim kurumlarındaki öğretmenlik sertifika programlarına öğrenci seçme ve yerleştirme işlemlerinde de ALES sonuçları kullanılacaktır. Öğretmenlik sertifika programlarına başvuruda bulunmak isteyenlerin bu sınava girmeleri zorunludur." ibaresi yer alıyordu.

Pedagojik Formasyon için geçtiğimiz yıllarda kaldırılan ALES şartı tekrardan getirilmiş oldu. Pedagojik Formasyon almaya hazırlanan adayları yine zorlu bir süreç bekliyor. Sınava 2 ay gibi kısa bir süre kala böyle bir sınav şartının getirilmesi adaylar tarafından tepkiyle karşılandı.

ALES Başvuru Tarihleri: 11-20 Eylül 2013
ALES Sonbahar Dönemi Sınav Tarihi: 17 Kasım 2013 

2014 KPSS Önlisans Lise başvuruları uzatılacak...
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)'den Eylül ayında yapılması planlanan KPSS başvuruları için...

Haberi Oku