Eğitim:
Koruma Memurluğu alımı başlıyor Koruma Memurluğu nedir memur alımları 2013 ayrıntılı

Yeni bir yasayla stadlarda ve üniversitelerde koruma memurları görev alacak. Koruma Memurluğu alımları başlıyor mu ? Koruma memurluğu başvurusu ne zaman. Koruma Memurluğu hakkında tüm bilgiler medya365' te.

İçişleri Bakanlığı' ndan gelen açıklama ile 10 bin koruma memurunun alınacağı açıklanmıştı. Bunun üzerine il etapta lise mezunu 10 bin koruma memuru alımı yapılacak.

Peki Koruma Memurluğu başvurusu ne zaman. Koruma Memurluğu başvurusu başladı mı ?

Şuanda Türkiye' de 29 bin koruma memuru olduğunu açıklayan Bakan Güler. Bu sayının az olduğunu bu yüzden alımların olacağını açıkladı. Ancak bu 29 bin koruma memurunu güzel bir şekilde Türkiye' te dağıtılacağını ve alımların başlaması ile birlikte Koruma memurluğunun artık stad ve üniversitelerde görev yapacağını bildirdi.

10 bin Koruma Memurluğu alımı başvuruları başladımı ?

Bakan Güler, bu 10 bin koruma memuru alımının yeni bir alım olacağını açıkladı.
Koruma memurları lise mezunları arasından seçilecek ve yaş sınırı 28 olarak tayin edilecek. Yine alınacak kişilerin belirli fiziki koşullara da uyması gerekecek.
Koruma memurları sadece liselerden değil, iki yıllık fakülte (ön lisans) mezunlarından da alım yapılması planlanıyor. Halihazırda görev yapan birçok koruma memuru da lise mezunu durumunda bulunuyor.

30 Bin Koruma Memuru Alımı Ne Zaman Olacak
Koruma memurları alımı ne zaman yapılacak sorusunu da yanıtlayan Bakan Güler, alımların yıl sonuna kadar yapılacağını açıkladı. Ancak bu alımlar açıklamaya göre Eylül ayından sonraya kalacak. İlk etapta 10 Bin koruma memuru alınacak. Daha sonra 20 bin alım daha yapılacak.
Koruma Memurlarının Maaşı 2 Bin TL Olacak..
İlk etapta 10 bin sonra 20 bin koruma memuru alınacak. Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL maaşla kadrolu olarak işbaşı yapacak.
Koruma Memurları ile Polis Arasında Fark Ne Olacak
Evet koruma memuru ile polis arasında yetkiler açısından farklılıklar olacak ancak koruma memurları da polisler gibi acil bir durum karşısında müdahalede bulunabilecek ve gerekli delilleri toplama yetkisine sahip olacak. Polisler olay yerine gelene kadar yetkiler koruma memurlarında olacak.
Koruma memurlarının özlük hakları da polislere yakın bir seviyede olacak.
Koruma Memurluğuna Başvuru Şartları..
En az lise mezunu olma şartı aranan memur adayları için yaş sınırı 26′dan 28′e yükseltildi. Özel yetenek sınavında başarılı olan koruma memur adayları polis meslek yüksek okulunda 4 ay eğitim alacak. Sahada ise iki ay uygulamalı eğitim verilecek.
Polise yardımcı unsur olacak koruma memurları sözleşmeli değil kadrolu olacak. Emniyet Hizmetleri Sınıfı’ndan atanacak koruma memurlarından başarılı olanlar polis memurluğuna yükseltilecek. Bu oran yüzde 5′i geçemeyecek. Koruma memurları polisler gibi geniş yetkilere sahip olmayacak.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
gökhan kuzu 10 ay önce

başvuru ne zaman ?

Misafir Avatar
cihat 11 ay önce

tabi canım 35 neki 65 yapsınlar emekliler de girsin:-)

Misafir Avatar
umut @betul 11 ay önce

arkadaslar ekim ayınin 20 sinden sonra mecliste oylanıp yasa yürürlüge girecek zaten kamuoyuna basın açıklaması yapılacak

Misafir Avatar
hatice alt. 12 ay önce

baska sitede üniversite mezunları ve güvenlik sertifikası olanlar arasından secilecek dio

Misafir Avatar
eren 12 ay önce

unuversitede calisan guvenliklerden de koruma memuru sevilecekmi

Misafir Avatar
ferit 12 ay önce

nasıl başvuru yapabiliriz .başvuru formu na ulaşamıyorum

Misafir Avatar
ömer 12 ay önce

önlisanlar alınacakta bölüm şartı olacak mı acaba

Misafir Avatar
yasin 12 ay önce

başvurular başladımı?

TEOG Nakil dönemi işlemleri nasıl olacak?...
Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl ilk defa lise öğrencileri için gerçekleştirdiği TEOG sınavının tercih...

Haberi Oku