Eğitim:
Koruma Memurluğu alımı ne zaman Koruma Memurluğu alım şartları yayında

Geçtiğimiz günlerden alınan bir kararla stadlarda ve üniversitelerde koruma memurları görev yapacak. Peki kaç koruma memuru alınacak. Koruma memurluğunun görevi nedir.

İçişleri Bakanlığı' ndan gelen açıklamda 10 bin koruma memuru alınacak dedi. Koruma Memurları adı altında ilk etapta lise mezunu 10 bin kişi işe alınacak.

İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada şuanda ülkemizde 29 bin koruma memuru görev yaptığını belirtti. Bakan Güler bu rakamın fazla olduğunu belirterek 29 bin kişinin güzel bir şekilde dağıtımı yapılacağını açıkladı. Bakan Güler ilk etapta 10 bin kişinin eğitileceğinide söyledi.

Peki 10 bin koruma memuru alımı ne zaman başvurular ne zaman..

Bakan Güler, bu 10 bin koruma memuru alımının yeni bir alım olacağını aktardı.
Koruma memurları lise mezunları arasından seçilecek ve yaş sınırı 28 olarak tayin edilecek. Yine alınacak kişilerin belirli fiziki koşullara da uyması gerekecek.
Koruma memurları sadece liselerden değil, iki yıllık fakülte (ön lisans) mezunlarından da alım yapılması planlanıyor. Halihazırda görev yapan birçok koruma memuru da lise mezunu durumunda bulunuyor.

30 Bin Koruma Memuru Alımı Ne Zaman..
Koruma memurları alımı ne zaman yapılacak sorusunu da yanıtlayan Bakan Güler, alımların yıl sonuna kadar yapılacağını açıkladı. Ancak bu alımlar açıklamaya göre Eylül ayından sonraya kalacak. İlk etapta 10 Bin koruma memur alınacak. Daha sonra 20 bin alım daha yapılacak.
Koruma Memurlarının Maaşı 2 Bin TL Olacak..
İlk etapta 10 bin sonra 20 bin koruma memuru alınacak. Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL maaşla kadrolu olarak işbaşı yapacak.
Koruma Memurları ile Polis Arasında Fark Olacak mı ?
Evet koruma memuru ile polis arasında yetkiler açısından farklılıklar olacak ancak koruma memurları da polisler gibi acil bir durum karşısında müdahalede bulunabilecek ve gerekli delilleri toplama yetkisine sahip olacak. Polisler olay yerine gelene kadar yetkiler koruma memurlarında olacak.
Koruma memurlarının özlük hakları da polislere yakın bir seviyede olacak.
Koruma Memurluğuna Başvuru Şartları..
En az lise mezunu olma şartı aranan memur adayları için yaş sınırı 26′dan 28′e yükseltildi. Özel yetenek sınavında başarılı olan koruma memur adayları polis meslek yüksek okulunda 4 ay eğitim alacak. Sahada ise iki ay uygulamalı eğitim verilecek.
Polise yardımcı unsur olacak koruma memurları sözleşmeli değil kadrolu olacak. Emniyet Hizmetleri Sınıfı’ndan atanacak koruma memurlarından başarılı olanlar polis memurluğuna yükseltilecek. Bu oran yüzde 5′i geçemeyecek. Koruma memurları polisler gibi geniş yetkilere sahip olmayacak.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Sunguralp 11 ay önce

arkadaşlar alim yılbaşından sonra falan degil..kasim ayi kpss tercihlerini takip edin..puan istenir..baraj için bisi diyemem ama memuriyeti oyle kolay yedirmezler bu memlekette adama:-)

Misafir Avatar
cihat 11 ay önce

arkadaşlar 180 boy falan yok bakmayın bunlara 170 erkek 165 bayan istenir.180 boyla özel harekat mi kuruolar.atiyo millet alan bos diye

Misafir Avatar
B kOCABAŞ 12 ay önce

kimse yılbaşından önce beklemesin 20014 mart dan sonra belki

Misafir Avatar
B kOCABAŞ 12 ay önce

kimse yılbaşından önce beklemesin 20014 mart dan sonra belki

Misafir Avatar
BARIŞ BARAN @melek altuğ 12 ay önce

bu başvurular ne zaman acaba

Misafir Avatar
Armağan 13 ay önce

arkadaşlar bu koruma memurlarını özel güvenlik belgesi olanlardanmı alacaklar yoksa herkes girebilecekmi askerlik istiyomu

Misafir Avatar
nedim 13 ay önce

kimi diyo 1.80 boy kimi diyo yeni yılda alım olur bırakın bu işleri polislik mülakatının aynısı olur boyda aynı olur en fazla 1.70 olur askerlik şartı aranabilir bana kalırsa yaş 21-25 arası olmalı alımlarda ekimde başvuru olur kasımda mülakat aralıktada okul başlar hazirandada işbaşı yapılır diye tahmin ediyorum

Misafir Avatar
bilal @müslüm demircan 13 ay önce

sen hangi konudan bahsediyorsun. söylediklerin burada ki konuyla alakası yok ta..

E-Okul Lise Nakil İşlemleri ( TEOG Lise Nakil...
2014-2015 Öğretim yılında Okul Tercih işlemleri ve E-okul lise nakil işlemleri sistem olarak değişti....

Haberi Oku