Eğitim:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Koruma Memurluğu alımı ne zaman Koruma Memurluğu başvurusu başladı mı bilgileri

Alınan kararla stadlarda ve üniversitelerde koruma memurları görev yapacak. Peki koruma memurluğu alımı ne zaman. Koruma memurluğu şartları nelerdir. Koruma memurluğu tüm detayları medya365' te.

İçişleri Bakanlığı' ndan gelen açıklamda 10 bin koruma memuru alınacak dedi. Koruma Memurları adı altında ilk olarak lise mezunu 10 bin kişi işe alınacak.

Yapılan açıklamada şuanda Türkiye' de 29 bin koruma memuru çalışmakta. Bakan Güler' in yaptığı açıklamada 29 bin koruma memuru şuanlık fazla olduğu ancak alımların yeni yasayla artacağının açıkladı. Bakan Güler 29 bin koruma memurunun güzel bir şekilde Türkiye' ye dağıtılacağınıda söyledi. Bakan Güler çıkan yasa ile ilk olarak 10 bin koruma memuru alımı olacağını söyledi.

Peki 10 bin Koruma memuru ne zaman alınacak..

Bakan Güler, bu 10 bin koruma memuru alımının yeni bir alım olacağını aktardı.
Koruma memurları lise mezunları arasından seçilecek ve yaş sınırı 28 olarak tayin edilecek. Yine alınacak kişilerin belirli fiziki koşullara da uyması gerekecek.
Koruma memurları sadece liselerden değil, iki yıllık fakülte (ön lisans) mezunlarından da alım yapılması planlanıyor. Halihazırda görev yapan birçok koruma memuru da lise mezunu durumunda bulunuyor.

30 Bin Koruma Memuru Alımı Ne Zaman..
Koruma memurları alımı ne zaman yapılacak sorusunu da yanıtlayan Bakan Güler, alımların yıl sonuna kadar yapılacağını açıkladı. Ancak bu alımlar açıklamaya göre Eylül ayından sonraya kalacak. İlk etapta 10 Bin koruma memur alınacak. Daha sonra 20 bin alım daha yapılacak.
Koruma Memurlarının Maaşı 2 Bin TL Olacak..
İlk etapta 10 bin sonra 20 bin koruma memuru alınacak. Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL maaşla kadrolu olarak işbaşı yapacak.
Koruma Memurları ile Polis Arasında Fark Olacak mı ?
Evet koruma memuru ile polis arasında yetkiler açısından farklılıklar olacak ancak koruma memurları da polisler gibi acil bir durum karşısında müdahalede bulunabilecek ve gerekli delilleri toplama yetkisine sahip olacak. Polisler olay yerine gelene kadar yetkiler koruma memurlarında olacak.
Koruma memurlarının özlük hakları da polislere yakın bir seviyede olacak.
Koruma Memurluğuna Başvuru Şartları..
En az lise mezunu olma şartı aranan memur adayları için yaş sınırı 26′dan 28′e yükseltildi. Özel yetenek sınavında başarılı olan koruma memur adayları polis meslek yüksek okulunda 4 ay eğitim alacak. Sahada ise iki ay uygulamalı eğitim verilecek.
Polise yardımcı unsur olacak koruma memurları sözleşmeli değil kadrolu olacak. Emniyet Hizmetleri Sınıfı’ndan atanacak koruma memurlarından başarılı olanlar polis memurluğuna yükseltilecek. Bu oran yüzde 5′i geçemeyecek. Koruma memurları polisler gibi geniş yetkilere sahip olmayacak.
Anahtar Kelimeler
Koruma Memurluğu
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
çağdaş aktan 6 ay önce

arkadaşlar bu alım 2014 kpss bupanından aldığın puanla olacak demi

Misafir Avatar
yalçın 7 ay önce

değerli arkadaslar yukarıda yazıyor zaten detaylı bilgiler.ne akıl edip bide başvuru zamanını bildirseler güzel olurdu ama yapacak bişe yok

Misafir Avatar
NECATİ 7 ay önce

yaş alt siniri kaç acaba bnm19

Misafir Avatar
zeeek 7 ay önce

lise önlisans olarak belirlendi ve eylül ayımdan sonra her an bekleniyor kpss mutlaka olacak çünki kpss siz memur olınmıyor

Misafir Avatar
Hızır 7 ay önce

mustafa dogru soyluyo millet.50 lira maaş fazlası icin şirket değiştiriyo güvenlikler..

Misafir Avatar
mustafa 7 ay önce

28i geçenler ne is yapcak soruya bak.bu yaşa kadar vardiya amiri vs olamadiysa bi baltaya sap olamamış demektir.benim yas 23 5 yildir bu isi yapiyorm 2 sirket değiştirdim 2sindede vardiya amirligi yaptim..

Misafir Avatar
murat 7 ay önce

sertifika almismis lafa bak bakkaldan alir gibi alıyonuz zaten..

Misafir Avatar
osman erol 7 ay önce

peki size soruyorum güvenlik olarak çalışıp yaşı 28 geçen insanlar ne olacak? o insanlara neden öncelik verilmedi.neden yaş sınırı 28.o insanlar sınavla güvenlik sertifkası aldı ve şimdiye kadar maaşları artacak kadroya geçirilecek diyen avutuldu durdu.peki şimdi bu sizin yaptıgınız adaletmi yapmayın lütfen o insanlarıda düşünün

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş İçin...
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi portalında ilköğretim öğrencilerinin ders notları, 1. ve 2. dönem sınav...

Haberi Oku