Eğitim:
Koruma Memurluğu başvuruları başlıyor 30 bin koruma memuru alınıyor ne zaman olacak

Koruma Memurluğu başvuruları başlıyor. 30 bin koruma memuru alınacağı bildirildi. İşte en çok merak edilen Koruma Mamurluğu ile ilgili açıklamalar burada. Yeni bir yasayla stadlarda ve üniversitelerde koruma memurları görev alacak. Koruma Memurluğu alımları başlıyor mu ? Koruma memurluğu başvurusu ne zaman. Koruma Memurluğu hakkında tüm bilgiler medya365' te.

İçişleri Bakanlığı' ndan gelen açıklama ile 10 bin koruma memurunun alınacağı açıklanmıştı. Bunun üzerine il etapta lise mezunu 10 bin koruma memuru alımı yapılacak.

Peki Koruma Memurluğu başvurusu ne zaman. Koruma Memurluğu başvurusu başladı mı ?

Şuanda Türkiye' de 29 bin koruma memuru olduğunu açıklayan Bakan Güler. Bu sayının az olduğunu bu yüzden alımların olacağını açıkladı. Ancak bu 29 bin koruma memurunu güzel bir şekilde Türkiye' te dağıtılacağını ve alımların başlaması ile birlikte Koruma memurluğunun artık stad ve üniversitelerde görev yapacağını bildirdi.

10 bin Koruma Memurluğu alımı başvuruları başladımı ?

Bakan Güler, bu 10 bin koruma memuru alımının yeni bir alım olacağını açıkladı.
Koruma memurları lise mezunları arasından seçilecek ve yaş sınırı 28 olarak tayin edilecek. Yine alınacak kişilerin belirli fiziki koşullara da uyması gerekecek.
Koruma memurları sadece liselerden değil, iki yıllık fakülte (ön lisans) mezunlarından da alım yapılması planlanıyor. Halihazırda görev yapan birçok koruma memuru da lise mezunu durumunda bulunuyor.

30 Bin Koruma Memuru Alımı Ne Zaman Olacak


Koruma memurları alımı ne zaman yapılacak sorusunu da yanıtlayan Bakan Güler, alımların yıl sonuna kadar yapılacağını açıkladı. Ancak bu alımlar açıklamaya göre Eylül ayından sonraya kalacak. İlk etapta 10 Bin koruma memuru alınacak. Daha sonra 20 bin alım daha yapılacak.
Koruma Memurlarının Maaşı 2 Bin TL Olacak.
İlk etapta 10 bin sonra 20 bin koruma memuru alınacak. Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL maaşla kadrolu olarak işbaşı yapacak.

Koruma Memurları ile Polis Arasında Fark Ne Olacak
Evet koruma memuru ile polis arasında yetkiler açısından farklılıklar olacak ancak koruma memurları da polisler gibi acil bir durum karşısında müdahalede bulunabilecek ve gerekli delilleri toplama yetkisine sahip olacak. Polisler olay yerine gelene kadar yetkiler koruma memurlarında olacak.
Koruma memurlarının özlük hakları da polislere yakın bir seviyede olacak.

Koruma Memurluğuna Başvuru Şartları..
En az lise mezunu olma şartı aranan memur adayları için yaş sınırı 26′dan 28′e yükseltildi. Özel yetenek sınavında başarılı olan koruma memur adayları polis meslek yüksek okulunda 4 ay eğitim alacak. Sahada ise iki ay uygulamalı eğitim verilecek.
Polise yardımcı unsur olacak koruma memurları sözleşmeli değil kadrolu olacak. Emniyet Hizmetleri Sınıfı’ndan atanacak koruma memurlarından başarılı olanlar polis memurluğuna yükseltilecek. Bu oran yüzde 5′i geçemeyecek. Koruma memurları polisler gibi geniş yetkilere sahip olmayacak.
Etiketler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
metin seç 11 ay önce

pekala ne zaman alınacak işte ekim ayıda geldı

Misafir Avatar
Emre Özman 11 ay önce

07.08.1985 doğumluyum koruma memurluğuna başvurabilirmiyim
cevap verirseniz sevinirim

Misafir Avatar
Enes . 11 ay önce

peki basvuruları nerden yapıyoruz arkadaslar bi bilgisi olan var mı

Misafir Avatar
aleyna @ayşegül özdil 11 ay önce

artık bi tarihh allah aşina yaaa :(

Misafir Avatar
ayşegül özdil 11 ay önce

artık bir tarih verin yeter ama ya

Misafir Avatar
mustafa 11 ay önce

lise ve önlisans mezunları alınacak ve sertifika şart degil...

Misafir Avatar
AYSE GÖKÇE 11 ay önce

allahim dalga mi geçi̇yosunuz bi̇ li̇se bi̇ üni̇verste belli̇ bi̇sey olmadan açiklama yapmayin kardeşi̇m mi̇llet umutlaniyo

Misafir Avatar
Ragıp örnek 12 ay önce

askerlik şartı istiyolar mı bilgisi olan var mı

Özür Grubu Yer Değiştirme - Özür Grubu...
Öğretmenler özür grubu yer değiştirme ve özür grubu atama kontenjan listesinden bu haberi bekliyor. Özür...

Haberi Oku