Eğitim:
ÖSYM KPSS 2014  Değişiklik Duyurusu soru sayısı ve sınav süresi ile ilgili nasıl bi değişiklik oldu ?

OSYM KPSS'de önemli değişiklik yapıldı.ÖSYM KPSS sınavı için yaptığı değişikliği duyurdu.Peki KPSS'de ne gibi değişiklik oldu? 

 
KPSS'de soru sayısı ve sınav süresi azaltıldı
 
ÖSYM, 2014-KPSS lisans sınavında pazar günü uygulanan alan testlerinde soru sayısını 30, iki oturumun sınav süresi de 160'ar dakika olarak belirlendi.
 
Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) pazar günü  uygulanan alan testlerinde soru sayısı 30, iki oturumda sınav süresi de 160'ar dakika olarak belirlendi. 
 
ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, 2014-KPSS ile ilgili Devlet Personel  Başkanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda bazı kararlar alındı. 
 
ÖSYM tarafından KPSS Lisans sınavında pazar günü uygulanan alan  testlerinde soru sayısı 30 olarak belirlendi. Bu yolla çok uzun olması sürekli  itiraz konusu olan sınav sürelerinin de azaltılması sağlandı. 
 
Bu doğrultuda 2014-KPSS Lisans sınavından itibaren alan testlerinin  süresi, pazar sabah ve öğleden sonra 160'ar dakika olacak. Hukuk, çalışma  ekonomisi ve endüstri ilişkileri, iktisat, ekonometri, işletme, istatistik,  maliye, kamu yönetimi, muhasebe, uluslararası İlişkiler alanlarından ise 30'ar  soru sorulacak. 
 
2013-KPSS'de uygulanan Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin  kapsamı ve yaklaşık ağırlıkları, uyumu sağlamak amacıyla, 2014-KPSS Lisans ve  2014-KPSS Ortaöğretim/Önlisans Sınavlarında da aynen uygulanacak. 

Anahtar Kelimeler

2014 KYK Başvuruları Ne Zaman Açıklanacak...
KrediYurtlar Kurumu başvurular iki gün önce bitti. Bekleme evresi başladı. KYK Yurt, kredi, burs başvuru...

Haberi Oku