Eğitim:
Pedagojik Formasyon başvuruları ne zaman başlıyor ALES ve ortalama bakılarak ele alınacak mı bak

2013 2014 Eğitim ve Öğretim yılı Pedagojik Formasyon başvuruları başlıyor. Bu sene ilk olarak ALES ve ortalamaya bakılarak alınacak. İşte Formasyon başvuruları tarihi.

Pedagojik Formasyon bu sene 17 Kasım'dan sonra başvurular başlayacak. Çünkü o zaman ALES sınavı bitecek. Kısa bir süre sonra ALES sonuçları açıklanacak ve 2013 2014 Pedagojik Formasyon başvuruları başlamış olacak. Bu olaya tepkiler geliyor. İşte son tepkiler.

"yeter ya 4 yıl çalış ortalama önemli formasyonda die hooop açıklama ales isterim üstüne ben atarım bu mu adalet mezun olduk kardeşim verdiğin hakkı nası geri alırsın memlekette alamazsak bide masraf ikiye katlanack bize bu işkence fef mezunu olduğumuz için mi"

"Sayın başkanım. ALES şartının formasyon sertifikasına dahi edilmesine karşı olmamakla birlikte bu kuralın bu yıl uygulanmasının büyük sorunlara yol açacağı aşikardır. KPSS adayları ALESe sadece 2 ay ve KPSSye de sadece 6 ay çalışmak zorunda kalacaklardır.Kısa zamanda bu denli 2 önemli sınavın başarılabilmesi mümkün değildir.Bu durum adayların psikolojisini olumsuz yönde etkileyecektir.Üstelik adaylar geleceğini göremediklerinden dolayı eylül ayında dershanelerle anlaşamayacaklardır. Anlaşan adayların ise aralık ayındaki merkezi atama sonucu başka illere gitme durumu ortaya çıkacağından dershanelerle sözleşme iptal edememe durumu ortaya çıkacaktır.Aynı zamanda adaylar aralık ayında hangi ile gideceğini bilemedikleri o illerdeki herhangi bir yurtla irtibata geçemeyecektir.Bu durumda aday aralık ayında gittiği ilde boş bir yurt bulamayacağı için ikamet etme sorunu da ortaya çıkacaktır.Tüm bunların yanında adayların bu yılki hayat planlamaları tamamen olumsuz yönde etkilenecektir."

Anahtar Kelimeler

MEB: 'Puanlar yeniden açıklandı'
Milli Eğitim Bakanlığı, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş uygulaması çerçevesinde sekizinci sınıf...

Haberi Oku