Eğitim:
Pedagojik Formasyon başvuruları ne zaman başlıyor ALES ve ortalama bakılarak ele alınacak mı bak

2013 2014 Eğitim ve Öğretim yılı Pedagojik Formasyon başvuruları başlıyor. Bu sene ilk olarak ALES ve ortalamaya bakılarak alınacak. İşte Formasyon başvuruları tarihi.

Pedagojik Formasyon bu sene 17 Kasım'dan sonra başvurular başlayacak. Çünkü o zaman ALES sınavı bitecek. Kısa bir süre sonra ALES sonuçları açıklanacak ve 2013 2014 Pedagojik Formasyon başvuruları başlamış olacak. Bu olaya tepkiler geliyor. İşte son tepkiler.

"yeter ya 4 yıl çalış ortalama önemli formasyonda die hooop açıklama ales isterim üstüne ben atarım bu mu adalet mezun olduk kardeşim verdiğin hakkı nası geri alırsın memlekette alamazsak bide masraf ikiye katlanack bize bu işkence fef mezunu olduğumuz için mi"

"Sayın başkanım. ALES şartının formasyon sertifikasına dahi edilmesine karşı olmamakla birlikte bu kuralın bu yıl uygulanmasının büyük sorunlara yol açacağı aşikardır. KPSS adayları ALESe sadece 2 ay ve KPSSye de sadece 6 ay çalışmak zorunda kalacaklardır.Kısa zamanda bu denli 2 önemli sınavın başarılabilmesi mümkün değildir.Bu durum adayların psikolojisini olumsuz yönde etkileyecektir.Üstelik adaylar geleceğini göremediklerinden dolayı eylül ayında dershanelerle anlaşamayacaklardır. Anlaşan adayların ise aralık ayındaki merkezi atama sonucu başka illere gitme durumu ortaya çıkacağından dershanelerle sözleşme iptal edememe durumu ortaya çıkacaktır.Aynı zamanda adaylar aralık ayında hangi ile gideceğini bilemedikleri o illerdeki herhangi bir yurtla irtibata geçemeyecektir.Bu durumda aday aralık ayında gittiği ilde boş bir yurt bulamayacağı için ikamet etme sorunu da ortaya çıkacaktır.Tüm bunların yanında adayların bu yılki hayat planlamaları tamamen olumsuz yönde etkilenecektir."

Etiketler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
elif 12 ay önce

bence bu sene ales şartı olmamalı

Misafir Avatar
sevgi deniz 12 ay önce

arkadaslar eğitim süresi bir buçuk yıl sürebilir ve bu yılki kpss şansımızı kaçırabiliriz

Misafir Avatar
ebru 12 ay önce

tek ales degil ortalamada da geçerli dikkatinizi çekerim,sıkıntı şurada zaten zamanlamadan dolayı herkes magdur

Misafir Avatar
ece 12 ay önce

ortalama için kasan arkaşlarımı öpüyorum ales te görüşenzi.

Misafir Avatar
amcaturgut 12 ay önce

sonunda ösym doğru bir karar verdi. not ortalaması ile formasyonu çantada keklik görenlere ales sınavı kapak olsun , hocaların peşinde not ortalamasını yükseltmek için koşan arkadaşların gözü aydın , gerçek bilgi yeterliliği ve yarışması alesle ölçülür bu konuda ösym yi doğru kararından dolayı kutluyorum.

Misafir Avatar
mehmet 12 ay önce

biz boşuna mı yıl hocaların kahrını çektik ders çalıştık yırtındık şimdi hem ales hem kpss çalışalım allahtan korkun

Misafir Avatar
mağdur 12 ay önce

1 yıldır görüşülmedi son anda böyle bi karar verildi kendi çocukları bizim durumumuzda olsa aynı kararı verirlermiydi acaba ben hakkımı helal etmiyorum elbet onlarda birgün çaresiz kalırlar

Misafir Avatar
kübra 12 ay önce

liseden mezun olalı 5 sene oldu hala iş yok tıp okusaydım seneye doktordum bu ne yaa... kpss puanından değilde formasyon belasından atanamayan öğretmen adayının isyanı !!!!

Türkiye – ABD yoğun ortaklık dönemine giriyor
TABA / AmCham Genel Başkanı Beşir Kemal Ustaoğlu, Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ı...

Haberi Oku