Eğitim:
POMEM başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak 2013 2014 Polis alımları başvuruya
Emniyet Genel Müdürlüğü 2013 2014 polis alımlarını başlattı. Emniyet G.M'den yapılan POMEM açıklamasında başvuruların 27sine kadar sürdüğü ve başvurulardan hemen sonra sonuçların açıklanacağı yönde. Üniversite mezunu polis alımı 2013 şartları 

Üniversite mezunu binlerce polis alınacak. Üniversite mezunu olup iş arayanlara müjde! Eğer polislik yapmak istiyorsanız EGM binlerce polis istihdam edecek. Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılan göre, polis meslek eğitimlerine toplam 3 bin 300 aday kabul edilecek. Yaklaşık 1000 kişi de yedek olarak belirlenecek.

Polis adayları 9-27 Eylül tarihleri arasında en yakınlarındaki emniyet müdürlüklerine başvuruda bulunabilecekleri gibi,sınav bölge ve tarihini www.egitim.pol.tr asresinden de takip edebilecekler.

Başvurusu kabul edilen adaylar Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) 13. dönem eğitimlerine katılacak.

Bu yıl içerisindeki eğitimlere; 2012 ve 2013 yılları Kamu Personel Seçme Sınavı P3 puan türünden 60 ve üzerinde puan alan en az dört yıllık yükseköğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilecek.

Başvurular ise il emniyet müdürlüklerine 9-27 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılabilecek. 8'inci derecenin 1'inci kademesindeki polis memuru yeni zamla birlikte 2.784 TL maaş alıyor.
Etiketler
Pomem
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Özel okullara teşvik sonuçları açıklandı
2014-2015 eğitim-öğretim yılında, özel okullarda okuyacak ve eğitim öğretim desteği almaya hak kazanan...

Haberi Oku