Ekonomi:
Son 2014 Taşeron işçi haberleri. 06 04 2014 Taşeronda son durum. Taşeron'a kadro gelecek mi
Taşeron işçi haberleri. 06 04 2014 Taşeronda son vaziyet. Taşeron'a kadro gelecek mi? Seslerini duyurmak isteyen Taşeron işçilerinizin seslerini duyurmaya devan ediyoruz. Taşeron işçiler ile alakalı yeni bir aranjman var mı olacak mı? Herkes Çalışma Bakanı Faruk Çelik'in ağzından çıkacak olan tek bir söze kilitlenmiş durumda. Taşeron işçi haberleri. 06 04 2014 Taşeronda son vaziyet. Taşeron'a kadro gelecek mi?

Taşeron işçi haberleri. 2014 Son Taşeron haberi kadro gelecek mi?. 6 Nisan 2014 Taşeron işçiler hakkındaki kadro haberlerine ve detaylarına buradan sitemizden ulaşabilirsiniz. Taşeron haberlerin detaylarına ve henüz fazlasına buradan sitemiz medya365.com adresinden ulaşmanız olası olacak. Taşeron işçiler ile alakalı son vaziyet.

Taşeronda son durum? Taşerona kadro gelecek mi? 06 04 2014 günü yapılacak olan dizinin detaylarına yalnizca ve yalnizca buradab ualaşbilirsiniz. Bakalım Taşerın işçiler den son vaziyet ne olacak. Taşeronun detaylarına ulaşmak için sitemizi takip etmeniz mğmkğn olacaktır. Taşeronda son durum? Taşerona kadro gelecek mi? 06 04 2014

Taşeron işçiler için son haberler burada. Haberlerin ayrıntıları yalnizca ve yalnizca medya365.com ekranlarında olacak. Taşern işçiler için son vaziyet burada. Taşeronda son durum? Taşerona kadro gelecek mi? 06 04 2014.Taşeron işçilerle alakalı gelişmeler ne durumda, taşeron işçilerin son dakika haberleri haberimizde medya365.com'da. Taşeron işçilerle alakalı tüm haberler, son dakika taşeron işçi haberi, taşeron işçilerle alakalı kadro çalışmaları...


ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, taşeron işçilerinin tertip ettiği mitinge katıldı. Seslendiği taşeron işçilere, haklarında iyileştirme için çalışma yaptıklarını anlatan Bakan Çelik, "İki işçi bir işyerinde farklı statüde artık çalışmayacak, bunu ortadan kaldıracağız" dedi.
Seçim bölgesinde mahalli seçimler öncesi çalışmalarını sürdüren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ahmet Bahçıvan İş Merkezi'nde taşeron işçilerinin düzenlendiği mitinge katıldı. Kadro talep eden taşeron işçilere konuşan Bakan Çelik, taşeronların haklarının iyileştirilmesi için çalıştıklarını söyledi. Bakan Çelik, taşeron işçilerin vaziyetiyle alakalı 9 Mart'ta şehre gelecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da ayrıntılı bilgiler vereceğini belirterek şöyle konuştu:
TAŞERON İŞÇİLERİN DURUMU
"Aynı işyerinde alt işveren ile asıl işveren artık çalıştırılmayacaktır. Taşeron işçilerinin çalıştırıldığı karayollarındaki mesele yargıya intikal etti. İki işçi bir işyerinde farklı statüde artık çalışmayacak, bunu ortadan kaldırıyoruz. Kabine'nda da söyledim. 'Taşeron uygulaması artık çile uygulamasına dönmüştür' dedim. Başbakan'ın direktifiyle bu çalışmayı tamamladık. İşçilere senelik izin verilecek. Alt işveren işçileri de, diğer işçiler gibi sendikal haklarını aynen kullanılacaklar. Kıdem tazminatı için mahkemeye değil, kıdem tazminatı direk hesaplarınıza yatırılacak. Hizmet dışında fazla mesai çalışması kabul edilemez. Emeği istismar edenözel sektör ve kamu kuruluşlarına,Çalışma Bakanı olarak söylüyorum. Elimiz yakanızda bunu bilmenizi istiyorum. Başbakan Erdoğan 9 Mart'ta Şanlıurfa'da miting yapacak. O mitingde taşeron işçiler ile alakalı önemli iletiler vermesini istiyorum. O iletisi allahın izniyle Başbakan, kendi ağzından sizlere burada verecektir."
Haberin yayınlandığı tarih/zaman: 2014-4-6 22:25:24
Etiketler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder IP Adresiniz kayıt altına alınacaktır.
Yazılanlardan yasal olarak sorumlu tutulursunuz.
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Konut satışlarına vergi indirimi sinyali
Satışları düşen inşaat sektörüne iyi haber geldi. TBMM, piyasayı canlandırmak için “kısa süreliğine...

Haberi Oku