Güncel:
Apple Zorlu Center mağazasında açılışa özel kampanya ve indirimler var mı?
Apple Zorlu Center mağazasında açılışa özel kampanya ve indirimler var mı? İşte bilgiler, mutlaka okuyun!

Şikayetvar’ın haberine göre;

Önümüzdeki günlerde İstanbul’da açılması beklenen Apple’ın Türkiye’deki ilk satış mağazası, dolandırıcıların da yeni kazanç kapısı oldu. Apple’ın internet sayfasını ustaca taklit eden dolandırıcılar, Apple Store’un mağaza açılışına özel promosyon yaptıklarını belirtiyorlar. Yalnızca güne özel 150 adet üründe indirim yapılacağını belirten dolandırıcılar, piyasa değeri 2.149.00 TL olan iPhone 5S’yi 980 TL’ye sattığını iddia ediyorlar. Açılışa özel bir kampanya olduğuna inanan tüketiciler ise dolandırılmaktan kurtulamıyor.

Bonkör dolandırıcılar!

Mevcut sitenin müşteri hizmetleriyle görüşüldüğünde ise güne özel 980 TL olan iPhone 5S’i havale ile ödeme yapıldığı taktirde 900 TL’ye düşüreceklerini, yanında da bluetooth kulaklığı ve şarjlı telefon kılıfı hediye edeceklerini belirterek nakit para almaya çalışıyorlar.

Apple Uyarıyor: Asla itibar etmeyin

Apple’ın müşteri hizmetleri ise yalnızca kendi siteleri üzerinden satış yapıldığını belirtirken ''Bu tarz sitelerle yasal sürecimiz devam ediyor, açılışa özel herhangi bir kampanyamız da bulunmuyor.'' diyerek Türk kullanıcılarını uyardı. Tüketicilerden gelen şikayetler şöyle:


''Promosyon diye yanıltıyor''


''Tesadüfen gördüğüm internet sitesinde tasarımdan dolayı Apple’ın kendi sitesi sandım. Belirtilen telefon numarasını aradığımda, bugüne özel bir kampanya yaptıklarını 150 adet sınırı olduğunu söylediler. Apple’ın distribtörü olduğunu belirten kişi, ödemeyi havale ile yaparsam 980 TL yerine 900 lira ücret ödeyeceğimi yanında da telefon kılıfı ve bluetoot kulaklığı göndereceklerini söylediler. Ücreti gönderdim ve herhangi bir ürün gelmedi. Arıyorum oyalıyorlar. Resmen tuzağa düştüm.''

''Apple’ın sayfasını bire bir taklit eden internet sitesi, orijinal App Store gibi tasarımlarla insanları kandırmaya çalışıyor. Piyasada 21150 TL 'ye satılan iPhone 5s cihazı 980 TL 'ye sattıklarını söyleyip milleti kandırıyorlar. Siteyi o kadar ustaca yapmışlar ki şüphelenmedim verilen telefonu aradım. iPhone'nun birebir orijinal ürün olduğunu, Apple storun ilk mağaza açılışına özel 150 adetlik bir promosyon yaptıklarını söylüyorlar. Ödemeyi kredi kartı ile almıyorlar, EFT ya da hesaba yatınca aynı gün içinde göndereceklerini belirtiyorlar. İnternette araştırdım telefon falan göndermiyorlar neredeyse yüzlerce mağdur arasında olacaktım.''


'TÜRKİYE DAĞITIMINI YAPIYORUZ'


Konu ile ilgili aradığımız site yetkililerinden M.B, Apple’nin Türkiye distribütörü olduklarını öne sürerek, zaman zaman yaptıkları yüklü alımlarda, belli sayıda ürünün uygun fiyata verildiğini söyledi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder IP Adresiniz kayıt altına alınacaktır.
Yazılanlardan yasal olarak sorumlu tutulursunuz.
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

16 Eylül İstanbul Hava durumu YAĞIŞ GELİYOR!...
DMİ yaptığı açıklamalara göre 16 Eylül İstanbul hava durumu yağışlı olacağı tahmin edilmekle birlikte...

Haberi Oku