Güncel:
'ESKİ IVEDI UNUTULDU'
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım seçim çalışması için gittiği Menderes ilçesi girişinde yurttaşlar tarafından karşılandı. Yıldırım'ın yanına yaklaşan bir kadın, özel hastanelerde tedavi katılım hisselerinin yüksekliğinden yakinti eden bir kadın, "Hastanelerde hizmetler çok güzel ama ivedi özel hastaneye ihtiyaç oluyor. Bir göz muayenesi için 60 lira ödüyoruz. Ben emekliyim. Emekliler bu parayı nasıl ödesin? Bu fiyatları nasıl ödeyeceğiz? Götürenler götürüyor. Götürenler az götürsün?" dedi.
Binali Yıldırım'ın bu reaksiyona yanıtı ise, "Eski ivedi unutuldu. Sağlıkta çok alternatif var artık" oldu.

'İDDİA EDEN KİMSE ORTAYA ÇIKSIN'

"İddia eden kimse ortaya çıksın" Yıldırım, Menderes'te ziyaret ettiği bir taksi durağında da basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bir gazeteci, Binali Yıldırım'a, "Sayın Başbakanın tavsiyesiyle sizin Sabah ATV'nin satışı dair işadamlarına aracılık ettiğiniz ve belli oranlarda para alınıp müşterek havuzda toplandığı, ATV ve Sabah'ın böyle alındığı yönünde iddialar var. Sizin de buna aracılık ettiğiniz söyleniyor, ne diyeceksiz?" şeklinde bir sual yöneltti.

'LÜZUMSUZ İŞLERLE UĞRAŞMIYORUZ'
Yıldırım'ın yanıtı ise,"Kim, ne diyor? Edeni söyle ki ona göre cevap vereceğim. Öyle adresi belli olmayan şeylere inanmayın. Kimse iddia eden, ortaya çıkar, biz de cevabını veririz. Tamam mı? Biz İzmir'in her semtinde hemşehrilerimizle bir aydır söyleşi ediyoruz, dertlerini dinliyoruz. Lüzumsuz işlerle uğraşmıyoruz. Bizim işimiz ulus, gücümüz de ulus, onun dışındaki işler bizi ilgilendirmiyor." şeklinde oldu.
Etiketler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder IP Adresiniz kayıt altına alınacaktır.
Yazılanlardan yasal olarak sorumlu tutulursunuz.
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ders Çalışmaya Giden 12 Yaşındaki Çocuk...
Kandıra ilçesi Kurtyeri köyü Petrol Mahallesi’nde oturan 12 yaşındaki Cem Bayır, akşam saatlerinde ders...

Haberi Oku