Güncel:
DNS ayarları iyice karıştı  İşte Yeni DNS'ler Youtube'a hangi yollarla girilir
  Video sitesi YOUTUBE erişimi engellendikten sonra insanlar artık dns ayarlarını değiştirerek çözüm yolları aramakta peki DNS ayarları DNS trafiğinden son durum ne ?
Türkiye'deki sosyal ağların video sitesinin kapatılmasından sonra millet Dns ayarlarıyla başka ülke ipleri üzerinden yasaklı olan bu sitelere giriş yapmaktadırlar. Bu durumada çözüm arayışlarında. Youtube dns ayarları değişimi youtube girişi ve twitter dns telefon için gibi konuları internet dünyasında aratıp bu hali çözen arkadaşlar için bu konuyu açmış durumundayız. Türkiye'de DNS'lerin de "kökü kazınıyor!" DNS Trafiğine Müdahalede Son Mertebe son durumu Görünüşe göre bu gece, Türkiye'nin en büyük internet operasyonu için düğmeye basıldı!Görünüşe göre bu gece, Türkiye'nin en büyük internet operasyonu için düğmeye basıldı!Şu anda OpenDNS ile birlikte, Google DNS ve pek çok Public DNS teker teker kapanıyor. Sanırız, Türkiye tarihinin en büyük internet operasyonu için düğmeye basılmış durumda... 

Artık internet başına geçtiğimizde hangi site, hangi servis yasaklı anlayamıyoruz bile. Herhangi bir siteye, hizmete erişemediğimizde "herhalde onu da yasakladılar" diyoruz ama emin olamıyoruz. Çünkü neyin yasak olduğu, neyin yasak olmadığı net bir şekilde açıklanmıyor. Bu durumun en son kanıtı, OpenDNS, Google DNS ve diğer pek çok public DNS hizmeti ... İlk YouTube yasağı ile hayatımıza giren OpenDNS hizmeti galiba ikinci YouTube yasağı ile birlikte bizzat yasaklılar listesine girdi diyorduk ki, Google DNS ve benzeri DNS'ler de teker teker "uçmaya başladı." Şu anda Turkcell Superonline ve Turkcell 3G kullanıcıları, OpenDNS ve Google DNS üzerinden internete bağlanamıyor. Smile ve D-Smart abonelerinden de benzer haberler gelmeye başladı. Diğer servis sağlayıcılarda ise henüz bir engel söz konusu değil. Ancak engelleme kararının, her servis sağlayıcı tarafından aynı anda uygulanmadığını da biliyoruz.Ben YouTube'a giriyorum, siz de girin!DNS hizmetlerinin kendi durum sayfalarında herhangi bir sorun görünmüyor. İlerleyen saatlerde diğer servis sağlayıcıları kullanan aboneler de DNS erişimlerini teker teker kaybetmeye başlarlarsa; Türkiye'nin en büyük internet operasyonunun başladığını daha net bir biçimde söyleyebileceğiz.
Etiketler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Torba Yasada son durum ne, maddeleri neler? (...
Torba yasa ile ilgili haberler artık milyonlarca Türk vatandaşının kaderini belirliyor. Torba yasa çıktımı...

Haberi Oku