Güncel:
Koruma Memuru Alımları

Yaklaşık 2 hafta önce Emniyet Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklama ile gündemi değiştiren koruma memuru alımları konusunda yeni bir açıklama daha gelmiş durumda. 


Yapılan resmi duyurunun ardından birçok kişi bu alana yönelik araştırmalarını ve koruma memuru alımı şartlarını merak etmiş durumda ve çalışmalarını sürdürmektedir. Fakat Emniyet Genel Müdürlüğü bu taslağa dair açıklamaları henüz yayınlamış değil. Aslında bu duyurudan önce daha yapılan çalışmanın duyulması herkesi harekete geçirmiş konumda. Yapılacak çalışmaların ise ne olduğu merak edilmektedir.

 

Koruma memuru alımlarında dikkat edilmesi gereken bir husus da Emniyet Genel Müdürlüğünün bu taslağı henüz tam olarak duyurulacak düzeye getirmediğidir. Bu konudaki taslak üzerinde kanun çalışmalarının sürdüğü konusunda açıklama yapan Emniyet Genel Müdürlüğü son olarak bu aşamada herhangi bir personel alımının şuan için mümkün olmadığını ve personel açığına paralel olarak bu konudaki çalışmaların hızlandırılacağını duyurdu. Ayrıca “Koruma Memuru” alımı ile ilgili hususlar, tasarı çalışmaları sonuçlandıktan sonra ayrıntılı olarak kamuoyuyla paylaşılacaktır diye ekleme yaptı. Şuan koruma memuru konusuda hiçbir bilginin olmaması nedeniyle alımlar konusunda net bir yorum yapılamamaktadır.

Anahtar Kelimeler
Koruma Memuru Alımı

Selahattin Demirtaş: 'Bir Kürt adil olamaz...
Selahattin Demirtaş: 'Bir Kürt adil olamaz mı, Neden Kürt cumhurbaşkanı olmasın' dedi. Cumhurbaşkanı...

Haberi Oku