Gündem:
Astsubaylar açlık grevine başlıyor
TEMAD Genel Başkanı Ahmet Keser, astsubaylara yönelik ayrımcılık ve adaletsizliklere karşı durmak için açlık grevi eylemi başlatacaklarını açıkladı.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Genel Başkanı Ahmet Keser, astsubaylara yönelik ayrımcılık ve adaletsizliklere karşı durmak için açlık grevi eylemi başlatacaklarını açıkladı. Özlük haklarının iyileştirilmesi için mücadele eden astsubaylar, açlık grevi kararı aldı. Doğan Haber Ajansı'na konuşan TEMAD Genel Başkanı Keser, 1975 yılından bugüne astsubaylara yönelik sosyal ve ekonomik hiçbir iyileştirmenin yapılmadığından yakındı. 2011 yılında başkanlığına geldiği ve bugün 90 şubesi ile 42 bin azasi olan TEMAD'ın yönetim heyetiyle beraber düzenledikleri talepleri alakalı müesseselerle paylaştıklarını belirten Keser, "İlgili müesseselerin bu konuyla alakalı yetersiz yaklaşımları sonucunda biz sesimizi henüz kesin ve kabul edilebilir bir şekilde duyurabilmek amacıyla yönetim kurulumuzun oy birliğiyle 'açlık grevi' hükmünü aldık" dedi.
39 YILDIR İYİLEŞİRME YAPILMADI 
Astsubayların 1975 yılında ekonomik yetersizlik şikayetlerinden yola çıkarak aileleriyle beraber o yıl hak arayışları sonucu ekonomik ve sosyal olarak iyileştirme yapıldığını anımsadan TEMAD Genel Başkanı Ahmet Keser sözlerini şöyle sürdürdü: "O tarihten bugüne kadar geçen bu süreç içerisinde köklü olarak taleplerimize hiçbir sonuç alamadık. 2011 yılında TSK'dan emekli astsubayların kurduğu TEMAD'ın genel başkanlığına geldiğimde bu taleplerimizi hem politika hem de genelkurmay nezdinde ifade ettim. Ancak müesseselerin bu konuya olan duyarsızlığı bizi artık kabul edilebilir bir noktada veya görüşme noktasından çıkarmıştır. Bu nedenle yönetim kurulumuzun aldığı müşterek hükümle 'açlık grevi' eylemine başlayacağız. açlık grevi eylemine 1 Mart tarihinde İstanbul İstiklal Caddesi'nden Taksim'e kadar bir yürüyüşle başlayacağız. Taksim'de bir basın izahımız olacak. Ardından bu eylemi Ankara'ya taşıyacağız ve başkentin çeşitli merkezlerinde çadırlar kurarak açlık grevine geçeceğiz. Bu süreçte şubelerimizden de Ankara'ya dayanak emelli gelmeye başlayacaklar. Vakanın doruk yaptığı günlerde Ankara da büyük bir miting yapacağız ve bu mitingin ardından da açlık grevi eylememize devam edeceğiz. Sonuç alıncaya kadarda biz açlık grevine devam etme kararındayız."
ASTSUBAYLAR DİKKATE DAHİ ALINMIYOR 
TEMAD Genel Başkanı Keser, dernek olarak günümüzde yapılan ve yapılacak eylemlerin duyurulmasının ardından Genelkurmay'ın harekete geçerek Türkiye genelinden her kuvvet komutanlığını temsilen toplam 270 astsubayı bilgilendirmek üzere karargaha çağrı ettiğini söyledi. 
Diğer sınıfların yanı sıra Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar'ın da 71 temsilci astsubayı bilgilendirmek üzere yaptığı toplantıda çekilen bir fotoğrafı örnek olarak gösteren Keser, "Bu fotoğraf da Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, bilgilendirmek üzere topladığı astsubayları arka sıralara oturtturmuş. Hiç biriyle göz teması yok, görmüyor dahi. Astsubaylarda kendilerini bilgilendiren komutanın yalnizca kafasının arkasını görüyor. Yanında kimler var? Kendisine gülümseyerek onay veren generaller var. Bu tür toplantıların bir tiyatro düzeninde inşa edilerek personelin gözünün içine baka baka bilgilendirme yapılması gerektiğini bilen birisidir bu komutan. Bu fotoğrafla verilmek istenen bir mesaj olduğuna inanıyoruz. Buradaki oturma düzeninden astsubay personelinin dikkate dahi alınmadığı görünebiliyor" diye konuştu.

Haberin yayınlandığı tarih/zaman: 2014-2-22 4:25:24
Etiketler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder IP Adresiniz kayıt altına alınacaktır.
Yazılanlardan yasal olarak sorumlu tutulursunuz.
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sürücü Adayı 6 Metre Yüksekten Düştü
İstanbul Bayrampaşa'da test sürüşü yapan iki kadın sürücü adayı 6 metrelik duvardan İstanbul Otogarı...

Haberi Oku