Gündem:
Diyanet Yeterlilik Sınavı Sonuçları kazanan kişileri belirledi
 Diyanet Yeterlilik Sınavı Sonuçları açıklandı. Yeterlilik sonuçlarına göre kazanan kişiler de belli oldu.

Diyanet Yeterlilik Sınavı sonuçları, katılan kişiler için büyük önem taşıyor. Aldıkları puanlarla Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çeşitli görevlerde yerlerini alabilecekler. Diyanet Yeterlilik Sınavı çok zor geçmişti. Katılan kişiler de bu konulardaki tepkilerini dile getirmişlerdi. Diyanet Yeterlilik Sınavı sonuçları meb.gov.tr adresinde duyuruldu. Sonuçların herkese hayırlı olması ise tek temennimiz.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Diyarbakır’ın İslam ordusu tarafından fethedildiği sırada şehit düşen 27 sahabenin kabrini ziyaret etti. Görmez, İslam’ın büyük komutanlarından Halid bin Velid ile oğlu Hz. Süleyman’ın Diyarbakır fethindeki rolünü büyük hayranlıkla dinledi. 

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Hz. Süleyman Camii’nde metfun sahabeleri ziyaret etti. Başkan Görmez, sahabe kabirlerinde dua ettikten sonra sahabelerin şahadeti konusunda caminin din görevlisi Mehmet Zahit Yavuz’dan bilgi aldı. Yavuz, mekanın Güneydoğu’nun manevi merkezi olduğunu söyledi. Hz. Süleyman Camii’nde Mevlana Halid-i Bağdadi hazretlerinin de namaz kıldığını ve bu mekana büyük saygı gösterdiğini anlatan Yavuz, burada şehit olan 27 sahabenin isminin levhada yazılı olduğunu anlattı. Görmez’in "Hz. Halit bin Velid Diyarbakır’a gelmiş mi?’ sorusu üzerine Yavuz, "Diyarbakır’ın kapılarından biri olan Fetih kapısında Hz. Halid Bin Velid ile oğlu Hz. Süleyman mücadele etmiş ve fetihte büyük rol oynamışlardır. Hz. Süleyman’ın da aralarında bulunduğu 27 sahabe burada şehit olmuş. Halit Bin Velid, Diyarbakır’ın fethinden sonra komutanı İyaz Bin Ğanm birlikte fethe devam etmek üzere Diyarbakır’dan ayrılmıştır." diye yanıt verdi. 

Görmez, din görevlisi Yavuz’a teşekkür etti.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez daha sonra İçkale’yi gezdi. Bazı vatandaşlar şehit sahabeler çevresindeki kentsel dönüşüm ile ilgili çalışmalar hakkında Görmez’e bilgi verdi. Görmez’e AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten de eşlik etti.
Etiketler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder IP Adresiniz kayıt altına alınacaktır.
Yazılanlardan yasal olarak sorumlu tutulursunuz.
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

İşçi midibüsü devrildi: 23 yaralı
Adana'nın Tufanbeyli İlçesi'ndeki termik santralde çalışan mühendis ve işçileri taşıyan midibüs, Kahramanmaraş'ın...

Haberi Oku