Gündem:
Şehit Küçüktağ'ın babasından sağduyu çağrısı
Berkin Elvan için medya365.com/ href=http://www.medya365.com/>Tunceli'de tertip eden gösteriler sırasında kalp krizi geçirerek şehit olan polis memuru Ahmet Küçüktağ'ın babası Süleyman Küçüktağ, vatandaşlara sağduyu çağrısında bulundu.

İstanbul'da Gezi Parkı odaklı eylemlerde yaralandıktan sonra yaşamını yitiren Berkin Elvan için Tunceli'de düzenlenen gösteriler sırasında kalp krizi geçirerek şehit olan polis memuru Ahmet Küçüktağ'ın babası Süleyman Küçüktağ, vatandaşlara sağduyu daveti yaparak, "Bu sokak vakalarının bir an önce durdurulması lazım'' dedi.

Elazığ Abdullahpaşa Mahallesi'ndeki Batı Sitesi Camisi yanındaki taziye evinde taziyeleri kabul eden kederli baba Küçüktağ,  muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul'da yaşamını yitiren Berkin Elvan'ın da Burak Can Karamanoğlu'nun da kendi evladı sayıldığını söyledi.

Oğlu ile Elvan ve Karamanoğlu'na Allah'tan rahmet dileyen Küçüktağ, vatandaşlara sağduyu çağrısında bulunarak, "Neden olsun bunlar. Bu sokak vakalarının bir an önce durdurulması lazım. Ahmetler şehit olmasın'' dedi.

Kalp meselesi yoktu

Küçüktağ, oğlunun kalp meselesi olup olmadığının sorulması üzerine, ''Hayır, çocuğumun hiçbir meselesi yoktu. Zati çocuğum asayiş de bile değildi. Kendisi masa başında bir memurdu, seçimler nedeniyle kendisine 20 günlük mü bir aylık mı dış görev verdiler. Ne diyelim Allah'ın takdiri. Allah sabrımızı arttırsın. Vatan sağ olsun'' diye konuştu.

Şehidin dayısı Fethi Dağ ise Küçüktağ ailesinin fukara Anadolu insanları olduğunu söyledi. Baba Küçüktağ'ın işçi emeklisi olduğunu ve erkek çocuğunu alın teriyle okuttuğunu belirten Dağ, "Sokakta halk adına çalışanlar, çarpışanlar, etrafı yıkanlar, lütfen bunu dikkate alın; giden sizden biriydi, Anadolu'nun mazlum, fukara fukara ailesiydi'' dedi.

Dağ, "Berkin de bizim çocuğumuz, Allah rahmet etsin. Ali İsmail Korkmaz da bizim çocuğumuz. Ahmet de bizim çocuğumuz. Biliyorum, Türkiye üzülüyor ama biz yanıyoruz. Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın, Allah sabrımızı arttırsın'' ifadesini kullandı.

Bu milletin çok iyi bir evladını kaybettiğini dile getiren Dağ, ''(Ahmet Küçüktağ'ın) Kuzeni bir müzik CD'si hediye ediyor. (Küçüktağ) Soruyor, 'nereden getirdiniz bunu?' (Kuzeni) 'İnternetten indirdik' diyor. 'Bunun bandrolü ödenmemiş, ben bunu kullanmam diyor.' Ben soruyorum şimdiki aydınlara, böyle çocuk bu ülkede kaç tane var" diye konuştu.

"Birbirimizi kırmayalım, üzmeyelim"

Ahmet Küçüktağ'ın çok idealist bir insan olduğunu, Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra girdiği üniversite sınavından yüksek puan aldığını belirten Dağ, "Fen Edebiyat Fakültesini İnönü Üniversitesi'nde okudu. Biliyorsunuz, edebiyat fakültelerinden mezun olanlara formasyon gerekiyor. Yeğenime 'Dayın rektörü tanıyor, söyleyelim de senin formasyonunu yaptıralım' demişler, 'Hayır, ben kabul etmem, kimsenin hakkını yemem' demiş. Kaybettiğimiz çocuk böyle birisi" dedi.

Sokaklarda gösteri yapanlara seslenen Dağ, "Yazıktır, bu ülke bizim. Bakın şu anda burada Kürdü var, Zazası var, Türk'ü var, Karadeniz'den geleni var. Biz aynı türkülerle coşuyoruz, düğünümüzü yapıyoruz. Aynı mezarlıklara gömülüyoruz, bakın aynı şekilde cenazelerimiz kaldırılıyor. Lütfen evlerinize çekilin. Annelerinizi, babalarınızı dinleyin. Birbirimizi kırmayalım, üzmeyelim. Birbirimize yaşanır ortam oluşturalım. Hep birlikte bu güzel ülkede yaşayalım'' şeklinde konuştu.

Tunceli'deki Şehit Nahit Bulut Polis Merkezine ve önünde bulunan zırhlı araçlara 12 Mart akşamı taş, Havai fişek ve molotofkokteyli atan gruba müdahale esnasında, zırhlı araç içerisinde bulunan ve kalp krizi geçiren polis memuru Ahmet Küçüktağ (30), kaldırıldığı hastanede şehit olmuştu. Küçüktağ'ın cenazesi, memleketi Elazığ'da toprağa verilmişti. 

Muhabir: Emrah Gökmen - Bestami Bodruk Haberin yayınlandığı tarih/zaman: 2014-3-15 15:13:13
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder IP Adresiniz kayıt altına alınacaktır.
Yazılanlardan yasal olarak sorumlu tutulursunuz.
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Erdoğan'ı, meğersem öldürmek için tetiği...
Bugün Ferhat Yıldız'ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a suikast girişimde bulunduğu iddiasıyla yargılandı....

Haberi Oku