Magazin:
Muhteşem Yüzyıl Son Bölüm İzle - Muhteşem Yüzyıl 129. bölüm izle

Muhteşem Yüzyıl Son Kısım İzle - Muhteşem Yüzyıl 129. Kısım İzle haberi, 26 mart Muhteşem Yüzyıl'da neler yaşandı? Muhteşem Yüzyıl yeni kısım ne zaman? İşte ayrıntılar...

Star tv ekranlarında merak ile izlenen Muhteşem Yüzyıl 129. kısım ile ekranlara geldi. Muhteşem Yüzyıl'da son kısım yaşananları ne oldu?

Muhteşem Yüzyıl dizisine ait 129. kısım fragmanı ve kısım özetini haberin devamında bulabilirsiniz.

Muhteşem Yüzyıl 129. Kısım Özeti;

Huricihan ölümcül bir yara alıyor. Herkes Huricihan'ın gözlerini açmasını beklerken, Nurbanu ifşa olmaktan korkuyor. Bayezıt ise Huricihan'ı yaralayan kişinin peşine düşüyor. Bayezıt'ın aradığı kişinin Nurbanu olduğunu anlayan Selim şok oluyor! Nurbanu'dan şüphelenen Hürrem ise, Bayezıt'ın aradığı delili ele geçiriyor! Bunun üzerine Nurbanu, Hürrem'i büyük bir sırrı açığa çıkarmakla tehdit ediyor. Böylece Hürrem, Nurbanu'nun ölüm fermanını yazıyor. Selim ve Bayezıt sancaklarına dönseler de sular bir türlü durulmak bilmiyor. Bayezıt'ın sarayına gelen gizemli bir kadın, kardeşler arasındaki savaşı büyütüyor. Süleyman ise Hürrem'e öyle bir şey soruyor ki nefesler tutuluyor!

Haremde sünnet eğlencesi devam ederken, Huricihan'ın kanlar içinde gelişiyle ortalık karışır. Herkes Huricihan'ın gözlerini açmasını umarken, Nurbanu korku içinde beklemektedir. Nurbanu'nun hali Hürrem'in şüphelenmesine neden olur.

Kavganın olduğu yerde bir küpe bulunur. Öfke içindeki Bayezıt, küpenin sahibinin peşine düşer. Selim kardeşinin acısına üzülürken, Huricihan'a saldıranın Nurbanu olduğunu öğrenir. Selim bir kararın eşiğindedir. Karısını kendi eliyle ölüme mi gönderecektir?

Hürrem ise aradıkları kişinin Nurbanu olduğunu keşfeder. Nurbanu, canını kurtarabilmek için Hürrem'i geçmişteki sırları ifşa etmekle tehdit eder. Nurbanu'nun ne kadar tehlikeli olabileceğini gören Hürrem, onun ölüm emrini verir.

Şehzadeler sancaklarına geri döner. Nurbanu ölümcül bir saldırıya uğrarken, Bayezıt'ın sarayına da gizemli bir cariye gelir. Süleyman ise yıllardır konuşmadığı Hürrem'i odasına çağırır. Ve nicedir içini kemiren soruyu sorar!

Muhteşem Yüzyıl 128. Kısım Özeti;

Şehzade Selim Sultan Süleyman tarafından kendisinden sonra tahta çıkacak isim olarak açıklanacak. Babasının kendisini artık istemediğini anlayan Şehzade Beyazıd, isyancılarla birlik olacak. Ancak Hürrem Sultan oğlu Selim'in asilerle birlik olarak Beyazıd'a tuzak kurduğunu öğreniyor. Hürrem Beyazıd'a artık sonuna kadar kendisinin yanında olacağını söyleyecek. Sultan Süleyman hazırlattığı siyah hilat'ı şehzadelerinden ya da paşalarından birine giydireceğini açıklıyor.

OSMANLI'DA SİYAH HİLAT GİYDİRMEK NEDİR?

Osmanlı'da ile ilgili ölüm emri verilen bir yetkiliye siyah hilat diktirilip giydirildi. Taninmiş tarihçi Erhan Afyoncu'nun Popüler Tarih'teki yazısına göre, Yavuz Sultan Selim, veziriazam'ına siyah hilat giydirdi.

Sinan Paşa, Mısır'ın fethi sırasında Reydaniyye'de şehit olmuş, son veziriazamı Piri Mehmed Paşa'nın haricindeki üçü ise idam edilmiştir. İlk veziriazamı olan Koca Mustafa Paşa ise şehzade Ahmed taraftarıydı ve ona karşı yapılacak hareketlerde çeşitli bilgileri şehzadeye bildirmiştir. Bunu öğrenen Yavuz, divan toplantısına giren vezirlere hilatlar giydirtirken, veziriazama ise siyah hilat giydirtmiştir. Bu paşanın ölüm emriydi ve cellatlar veziriazamı boğarak öldürmüşlerdir.

Muhteşem Yüzyıl 127. Kısım Özeti;

Şehzade Beyazıt'a buyruk veren ve onu Edirne'ye göndererek başkaldırıcıların isyanını bastırmasını buyuran Sultan Süleyman erkek çocuğunun emirlerine karşı geldiği ve isyancılara dayanak verdiği yolundaki söylentilere çok öfkelenir.

Onu hissesi tahta çağırarak bu söylentilerin gerçek olup olmadığını sorar. Şehzade Beyazıt yalan ve iftira olduğunu söylesede babasıyla karşı karşıya gelmekten kurtulamaz.

Kendisine karşı duran Beyazıt'ın Şehzade Mustafa'nın izinden gittiğini yüzüne haykıran Sultan Süleyman gittiği yolun yol olmadığını bu yolun ölüme gittiğini öfkeyle yüzüne haykırır.

Ardından Şehzade Selim'i de huzuruna çağırarak her ikisinin önünde gönlündeki taht namzetini açıklar.

Sultan Süleyman 'Artık eminim. Benden sonra tahta çıkmasını istediğim şehzadem, Selim'dir. Bunu herkes böyle bilsin. Bilhassa sen' diyerek hükmünü gözlerinin içine bakarak Beyazıt'a bir ceza olarak açıklar.

Cümle Osmanlı mülkünün veliahtı seçildiğini öğrenen Şehzade Selim büyük bir rahatlama yaşarken Şehzade Beyazıt için ise artık tek bir yol kalmıştır.

Şehzade Beyazıt sadece Şehzade Selim'e değil Sultan Süleyman Han'a karşı da isyan edecektir.

Muhteşem Yüzyıl 126. Kısım Özeti;

Muhteşem Yüzyıl'da bu hafta, Bayezıd ve Selim arasında kılıçlar çekiliyor!

Hürrem, Cihangir'in ölümünün ardından kaderine sitem ederken, Süleyman çilehanede acısıyla başa çıkmaya çabalıyor. Selim ve Bayezıd cenazede herkesin gözü önünde birbirine giriyor.Mustafa'nın ölümünün ardından saflar değişiyor. Hürrem'in canını yakmak isteyen Fatma, Selim'i desteklemeye karar veriyor. Bayezıt ve Huricihan'ın evliliğini öğrenen Selim, Nurbanu'nun yardımıyla bu evliliği ifşa ediyor! Mihrünnisa ve Mahidevran, Hürrem'le yüzleşmek için payitahta geliyor.Nisa herkesin gözünün önünde Hürrem'i şok eden bir hamle yapıyor. Atmaca ise Rüstem'i öldürmek için harekete geçiyor. Rüstem'in canından can kopuyor! Selim, Hürrem'in Bayezıt'ı korumasını hazmedemiyor. Bayezıt'ın hayatını tehlikeye atacak öyle bir tuzak kuruyor ki, iki kardeş arasındaki masumiyet sona eriyor!

Çilehanedeki günlerini tamamlayan Süleyman, Mustafa'nın ölümüyle yüzleşmek için Amasya'ya gelir. Taşlıcalı'nın yazdığı mersiyeyi okuyan Süleyman'ın Taşlıcalı ile ilgili vereceği karar merak konusu olur.

Nisa ve Mahidevran Hürrem'den hesap sormak için payitahta gelir.Nisa'nın Hürrem'in gözlerinin önünde yaptığı hamle herkesi şok ederken, Mahidevran evlat acısıyla Hürrem'in üstüne yürür. Fatma ise Hürrem'in taht adayının Bayezıt olduğunu bildiğinden Selim'in yanına geçer.

Kara Ahmed'in gelişiyle itibarını iyice kaybeden Rüstem saraydan kovulur. Atmaca'nın kendisine kurduğu tuzağı fark edemeyen Rüstem, sevdiği birinin ölümüne şahit olur.

Bayezıt'ın Huricihan ile evliliğini öğrenen Selim, kardeşine bir oyun oynar. Hürrem ise var gücüyle iki oğlu arasında sulh sağlamaya çalışır. Hürrem'in kendisinden desteğini çektiğini anlayan Selim, Bayezıt'a ölümcül bir tuzak kurar. Selim'in attığı adım ile iki kardeşin savaşı başlar...

Yayın Günü: 5 Mart Çarşamba
Yayın Saati: 20.00 / Yeni bölüm…

Şehzade Cihangir ölüme yatıyor!

125. kısım özeti

Mustafa'nın yasını tutan Cihangir yemeden içmeden kesiliyor! Süleyman çaresizlik içinde oğlu için çırpınıyor. Hürrem ise Cihangir için endişeleniyor. Bayezıt'ın annesine olan öfkesi dinmiyor. Can derdine düşen Rüstem'in korkuları gerçek oluyor. Mustafa'nın intikamını almak isteyen dostlarından biri payitahta dönüyor. İsyancılarla beraber Rüstem'in sarayını kuşatıyor. Rüstem ve Mihrimah'ı cendereden Bayezıt kurtarıyor. Cihangir'in çığlıkları tüm ordugahı sararken, Süleyman erkek çocuğunun acılarına son veriyor! Hürrem ve Süleyman bir kez daha evlat acısıyla sınanıyor. Hürrem Cihangir'in ölümüyle yıkılırken, Süleyman ruhunu iyileştirmeye çalışıyor. Hürrem'in hayatta kalan iki oğlu Selim ve Bayezıt arasında tahta çıkabilmek için amansız bir savaş başlıyor.

Cihangir, Mustafa'nın ölümünden duyduğu acıyla yemek yemeyi reddeder. Süleyman erkek çocuğunun iyileşmesi için çabalar. Hürrem ise Cihangir'in durumunu içten içe hisseder.

Mustafa'nın dostlarından biri şehzadenin intikamını almak için payitahta gelir. Rüstem'in Üsküdar'daki sarayda saklandığını öğrenir ve isyancılarla beraber sarayı basar. Sarayda sıkışıp kalan Rüstem ve Mihrimah ölümle burun buruna gelir.

Mihrimah ve Rüstem'i bu durumdan kurtaran Bayezıt olur. İsyancıların karşısına çıkan Bayezıt, ortalığı sakinleştirip halkın sevgisini kazanır. Rüstem'in çok değer verdiği biri kaçırılır. Rüstem kendi hayatı ile sevdiği kişinin hayatı arasında bir seçim yapmak zorundadır.

Cihangir'in durumu gittikçe kötüleşir. Erkek Çocuğunun acısına dayanamayan Süleyman, Cihangir'in isteği ile şok olur. Cihangir'in hastalığını öğrenen Hürrem ise ordugaha doğru yola çıkar.

Cihangir'in ölümüyle, Hürrem ve Süleyman bir kez daha evlat acısını yaşarlar. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır. Bayezıt ve Selim ise hayatta kalabilmek için savaşmak zorundadır....

Muhteşem Yüzyıl 125. Kısım Özeti;

Kanuni Sultan Süleyman bir kez daha evlat acısı ile sarsılacak. Abisinin acısına dayanamayan Cihangir'in hastalığı ilerleyecek ve şehzade babasının kollarında can verecek. Cihangir'in ölümüyle Beyazıt ve Selim arasındaki taht kavgası iyice kızışacak.

Muhteşem Yüzyıl'ın geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümünde; Şehzade Mustafa babası Kanuni Sultan süleyman'ın emri ile boğularak idam edilmişti. Şehzade Mustafa, aile eşrafının ve yeniçerilerin katıldığı cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlanmıştı.

Muhteşem Yüzyıl 124. Kısım Özeti;

Geçen haftaki idam sahnesiyle adından bir kez daha sözettiren ve Türkiye'de gündem tespit edilen Muhteşem Yüzyıl 124. Bölümüyle bu akşam ekrana geldi. Geçen kısım senaryo gereği idam edilen Şehzade Mustafa'nın üstünden çıkan mektup ekran başında duygusal dakikaların yaşanmasına sebep oldu.

Şehzade Mustafa'nın ölümünden Rüstem Paşa'yı sorumlu tutan Yeniçeriler ise ayaklanma çıkardı. Bu olaylar üzerinde Rüstem Paşa'nın vezir-i azamlığı elinden alındı. Erkek Çocuğunun masum olabileceği gerçeğini aklına getiren Sultan Süleyman bütün öfkesini adetea Vezir-i azam Rüstem Paşa'dan çıkarttı.

Görevden alınan Rüstem Paşa'nın yerine Kara Ahmet Vezir-i Azam olarak getirildi. Şehzade Mustafa'nın annesi Mahidevran ise oğlu için göz yaşı dökmektedir.. Mihrünnisa ise oğlu Mehmet'in hayatta kalması için savaşmaya başlamıştır. Muhteşem Yüzyış 124.Bölüm için aşağıdaki linki takip edin.

Şehzade Mustafa'nın ölümü herkesi yasa boğuyor! Mustafa'nın üzerinden çıkan mektup, Süleyman'ı kahrediyor. Cihangir'in feryadı tüm ordugahı sararken, babasına verdiği sözün hesabını soruyor. Yeniçerilerin öfkesinden zor kurtulan Rüstem, vezir-i azamlıktan azlediliyor. İstanbul'da halk ve asker Hürrem ve Rüstem'e karşı isyan başlatıyor. Mahidevran erkek çocuğunun ölüm haberiyle sarsılıyor. Mihrünnisa ise Mustafa'dan sonra oğlu Mehmet'in hayatı için savaşıyor. İlk anda düşmanını alt etmenin zaferini yaşayan Hürrem, Mustafa için gözyaşı döküyor. Süleyman ise Mustafa'nın hayali ile boğuşuyor!

Süleyman Mustafa'nın üzerinden çıkan mektubu okur. Mustafa'nın sözleri Süleyman'ı derinden yaralar. Erkek Çocuğunun masum olabileceğini düşünen Süleyman, tüm öfkesini Rüstem'den çıkarır. Canını zor kurtaran Rüstem vezir-i azamlıktan azledilir. Kara Ahmed vezir-i azamlığa getirilir.

Mahidevran ve Mihrünnisa umutla Mustafa'nın dönüşünü beklerken, gelen ölüm haberi zamanı durdurur. Mahidevran için yaşamın hiç bir anlamı kalmamıştır. Mihrünnisa ise oğlu Mehmet'in hayatta kalması için savaşır.

Muhteşem Yüzyıl 123. Kısım Özeti;

Muhteşem Yüzyıl'da Şehzade Mustafa ölüme yürüyor!

Mustafa'nın ölümüne hükmeden Süleyman, sessizliğe bürünüyor. Mustafa, Süleyman'dan gelen emirle ordugaha çağırılıyor. Süleyman'ın halinden korkan Hürrem ise Mustafa'nın sona yaklaştığını anlıyor. Herkes Mustafa'nın ordugaha gitmesini engellemeye çalışırken, Mustafa babasının kendisine kıyacağına inanmak istemiyor! Cihangir, babasından Mustafa'yı öldürmeyeceğine konusunda söz alıyor! Atmaca ve Taşlıcalı Mustafa'dan gizli bir isyan tertip ediyor. Son anda ihaneti anlayan Atmaca, ölümle burun buruna geliyor.Ve şehzade Mustafa çadıra giriyor.

Süleyman hükmünü vermiştir!

Süleyman verdiği kararın ağırlığıyla sessizliğe bürünür. O'nun bu hali Hürrem'i korkutur. Cihangir ve Bayezıt, Süleyman'ı Mustafa'ya tuzak kurulduğuna ikna etmek ister. Süleyman ise hükmünü vermiştir.

Süleyman Mustafa'yı ordugaha çağırır.Mahidevran ve Nisa, Mustafa'nın Süleyman'ın karşısına çıkmasını engellemeye çalışırlar. Mustafa, babasının kendisini öldüreceğine inanmak istemez.

Hain Kim?

Atmaca ve Taşlıcalı, Mustafa'dan habersiz bir isyan hazırlar. Atmaca ordugaha gidip, yeniçeri ağalarını plandan haberdar eder. Mustafa hiçbir zaman o çadıra girmeyecektir. Ancak içlerindeki hainden haberleri yoktur.

Mustafa, babasının kendisine kıyacağına inanmak istemiyor!

Cihangir, Süleyman'dan abisini öldürmeyeceğine konusunda söz alır. Şehzade Mustafa ordugaha gelir. Çadırına üzerinde Süleyman'ın Mustafa'yı öldüreceği yazan bir not atılır. Mustafa kuşkulansa da Cihangir'den aldığı sözle babasına olan inancı artar.

Mustafa babasının çadırına yürürken, Atmaca kendilerine ihanet edildiğini anlar. Mustafa çadıra girer. Dilsiz cellatları görünce babasının kendisinden vazgeçtiğini anlayan Mustafa için artık çok geçtir...

Muhteşem Yüzyıl 122. Kısım Özeti;

5 Şubat Çarşamba akşamı ekrana gelecek Muhteşem Yüzyıl 122. kısım dizinin hayranları tarafından merakla bekleniyor. Bu haftaya damga vuracak en önemli olay Şehzade Mustafa'nın ölümü adım adım yaklaşıyor olması. Muhteşem Yüzyıl yeni bölümde neler olacağını merak ediyorsanız Muhteşem Yüzyıl 122. kısım fragmanı yayınlandı.

Muhteşem Yüzyıl yeni bölümde Hürrem zafere çok yakın. Hürrem Sultan, İbrahim Paşa'dan kurtulduğu gibi Şehzade Mustafa'dan da kurtulamaya kararlı. Muhteşem Yüzyıl yeni bölümde Şehzade Mustafa'yı bir felaket bekliyor. Kritik mektup ele geçiriliyor. Sultan Süleyman Muhteşem Yüzyıl yeni bölümde Şehzade Mustafa'nın Acem ordularını kullanarak tahtı devirmeyi planladığını iddia eden mektuba nasıl tepki verecek? Yoksa Şehzade Mustafa için idam anı yaklaşıyor mu?

Muhteşem Yüzyıl 121. Kısım Özeti;

Hürrem erkek çocuğunun hayatını kurtaran Mustafa'ya müthiş bir itirafta bulunuyor; "Keşke sen benim erkek çocuğum olsaydın ".

Rüstem'in geçmişinden sürpriz bir ziyaretçi saraya geliyor. Kardeşi yıllar sonra Rüstem'in karşısına çıkıyor. Sinan karakterini; Serdar Orçin canlandırıyor.

Selim'in korkularını gören Mihrimah, Mustafa ile büyük bir gerilim yaşar. Mihrimah bir tercih yapmak zorundadır. Bayezıt ve Selim'in hayatına karşılık Mustafa'nın hayatı.

Mihrimah'ın ihanetiyle Mustafa, geri dönülmez bir felakete sürükleniyor!

Kanuni Sultan Süleyman hastalığı atlatabilecek mi? İyice ağırlaşan durumu üzerine buzlu suyla acılarını dindirmeye çalışan hekimler Süleyman'ın derdine care olabilecekler mi? Süleyman'ın hastalığından yararlanarak Şehzade Mustafa'nın tahta çıkmasını destekleyenler kurduklarını oyunu kazanabilecek mi? Haberin yayınlandığı tarih/zaman: 2014-3-28 0:58:11
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Mustafa Sandal Emina Sandal'ın klibine itiraz...
Mustafa Sandal'ın eşi Emine Sandal yeni çıkardığı albümünün ilk klibini çekti çekmesine ama, Mustafa...

Haberi Oku