Öğretmen atamalarına Müşteşar Yusuf Tekin'den müjde Şubat kadroları atamaları
2013 2014 öğretmen atamaları kadroları belli olmuştu. Eylül ayında 40000 atama yapılacağı açıklanmıştı. Müşteşar Yusuf Tekin müjdeyi verdi. Şubat ayında öğretmen atamaları için kadro istendiğini açıkladı. Öğretmenlere atama müjdesi. Şubat ayında öğretmen atamaları kadroları açıklandı. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, kendisini ziyaret eden bir grup öğretmene, Şubat'ta atama müjdesi vererek Öğretmen atamalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Öğretmen atamaları mevzusunu Başbakan'dan kadro istediklerini ifade eden Tekin, "Şubat ayında atama olabilir" dedi. Milli Eğitim eski Bakanı Nimet Çubukçu döneminde kaldırılan Şubat atamaları, atama bekleyen binlerce öğretmen tarafından tepki görürken, Şubat atamalarının yeniden başlaması da gündemde.
"Atanamayan Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Platformu" hafta içinde Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf Tekin'i ziyaret etti. Öğretmenler MEB'ten 5 bin kontenjan istedi. Bu talebe "değerlendireceğiz" yanıtı vermekle yetinen Tekin, atamalarda "alan yığılmalarının" dikkate alınacağını söyledi. Öğretmenlerin Şubat atamalarının kaldırılmasından şikayet etmeleri üzerine de Yusuf Tekin'in öğretmenlere, "Başbakan'dan Şubat için kontenjan istedik, Şubat ayında atama için bir süpriz yapabiliriz" dediği bildirildi. Bakanlık 2014 Şubat ayında atama yaparsa 2009 yılında kaldırdığı Şubat atamalarına 5 yılın ardından yeniden dönmüş olacak. Şubat atamaları "Eğitim devam ederken atama yapılması uygun değil" gerekçesiyle Nimet Çubukçu'nun bakanlığı döneminde kaldırılmıştı. 

Ağustos ayında yapılması beklenen 40 bin öğretmen ataması da bu yıl Eylül ayına sarktı. Okulların açılmasına kısa bir süre kalsa da Bakanlığın hala atama yapılacak alanları netleştirememesi de tartışma konusu oldu. İl ve ilçelerden bakanlığa gelecek talebe göre Türkçe, matematik, sınıf öğretmenliği, fen ve teknoloji öğretmenliği, rehber öğretmenliği, Din kültürü ve ahlak bilgisi ve diğer branşlardan alınacak öğretmen kadroları belli olacak.
Etiketler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
filiz ipek @müzikçi 11 ay önce

çok doğru.müzik bölümü baya mağdur.inşallah 2014-şubat atamalarında 350-400 gibi atamayla bizleride sevindiri. hocam 8-9 sensdir bekliyorum.

Misafir Avatar
TEF 12 ay önce

teknik öğrt.en az 500 kişi alinmali yillarca hiç alim olmadi.meslek liselerine giden binlerce öğrenci var bunlarin dersine kim giriyor acaba...

Misafir Avatar
isimsiz 12 ay önce

nabi avcı bugün öğlen bir haber kanalaında açıklama yaptı şubatta 10 bin atama kesin değil diye......

Misafir Avatar
din öğretmeni 12 ay önce

lütfen bu kadar din öğretmeni almayın artık diğer branş öğretmenleride bize ön yargıyla bakacak

Misafir Avatar
matematik 12 ay önce

lise matematikten 1500 atama istiyoruz

Misafir Avatar
lise mat @Şubat kadroları atamaları mutlaka olmalı 12 ay önce

ya anlamadğim bu ülkenin fen edbyt mat eğtm mat mühndslk branşında 19 bin lise matematik yığılmış durumda neden 2000 atama yapılmıyo neden ingilizce branşından az alınıyor...biz bu ülkenin üvey evlatları mıyız?

Misafir Avatar
BESYO 12 ay önce

1500 besyocu daha atanmalı.

Misafir Avatar
bilişimci 12 ay önce

şubatta 3000 bilişim öğretmeni atama istiyoruz

Real Madrid'te erken gol şoku / CANLI
Santiago Bernabeu'daki ilk maçta Real Madrid ile 1-1 berabere kalmayı başaran Atletico, ezeli rakibiyle Calderon'da...

Haberi Oku