Öğretmen atamalarına Müşteşar Yusuf Tekin'den müjde Şubat kadroları atamaları
2013 2014 öğretmen atamaları kadroları belli olmuştu. Eylül ayında 40000 atama yapılacağı açıklanmıştı. Müşteşar Yusuf Tekin müjdeyi verdi. Şubat ayında öğretmen atamaları için kadro istendiğini açıkladı. Öğretmenlere atama müjdesi. Şubat ayında öğretmen atamaları kadroları açıklandı. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, kendisini ziyaret eden bir grup öğretmene, Şubat'ta atama müjdesi vererek Öğretmen atamalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Öğretmen atamaları mevzusunu Başbakan'dan kadro istediklerini ifade eden Tekin, "Şubat ayında atama olabilir" dedi. Milli Eğitim eski Bakanı Nimet Çubukçu döneminde kaldırılan Şubat atamaları, atama bekleyen binlerce öğretmen tarafından tepki görürken, Şubat atamalarının yeniden başlaması da gündemde.
"Atanamayan Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Platformu" hafta içinde Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf Tekin'i ziyaret etti. Öğretmenler MEB'ten 5 bin kontenjan istedi. Bu talebe "değerlendireceğiz" yanıtı vermekle yetinen Tekin, atamalarda "alan yığılmalarının" dikkate alınacağını söyledi. Öğretmenlerin Şubat atamalarının kaldırılmasından şikayet etmeleri üzerine de Yusuf Tekin'in öğretmenlere, "Başbakan'dan Şubat için kontenjan istedik, Şubat ayında atama için bir süpriz yapabiliriz" dediği bildirildi. Bakanlık 2014 Şubat ayında atama yaparsa 2009 yılında kaldırdığı Şubat atamalarına 5 yılın ardından yeniden dönmüş olacak. Şubat atamaları "Eğitim devam ederken atama yapılması uygun değil" gerekçesiyle Nimet Çubukçu'nun bakanlığı döneminde kaldırılmıştı. 

Ağustos ayında yapılması beklenen 40 bin öğretmen ataması da bu yıl Eylül ayına sarktı. Okulların açılmasına kısa bir süre kalsa da Bakanlığın hala atama yapılacak alanları netleştirememesi de tartışma konusu oldu. İl ve ilçelerden bakanlığa gelecek talebe göre Türkçe, matematik, sınıf öğretmenliği, fen ve teknoloji öğretmenliği, rehber öğretmenliği, Din kültürü ve ahlak bilgisi ve diğer branşlardan alınacak öğretmen kadroları belli olacak.
Anahtar Kelimeler

Eski Chelseali Antalya'da ölü bulundu!
Bir dönem Chelsea'de de oynayan 23 yaşındaki futbolcu Jordan Tabor, Antalya Lara'da kaldığı otelin önünde...

Haberi Oku