Teknoloji:
Facebook'ta Bu Kullanıcılar İçin Geri Sayın Başladı
Yaptığı bomba yeniliklerle her geçen gün dahaiyi sosyal medya ağı olmaya çalışan mavi kuşaklı Facebook bu kezde bombayı büyük merakla bekleyen Windows Phone kullanıcılarının uzun süredir mesele yaşadığı Facebook meseajlaşma programına Windows'dan çözümgeldi.

Sosyal basında çok konuşulan Facebook ve Twiter rekabeti sona ermek bilmiyor!Windows Phone sahipleri, uygulama sayısındaki sıkıntılarını yavaşyavaş kaybediyorlar. Windows'un bukonuda yaptığı çalışmalar, meyvesini vermeye başladı.

Uzun bir süredir iOS ve Android platformlarında yer alan Facebook'un iletileşme uygulaması Facebook Messenger, en nihayetinde Windows Phone'a geldi.


Facebook Mesaj Göndermek Ücretli mi oldu?


Windows Phone 8 işletim sistemine sahip olantüm akıllı telefonların indirebileceği bu 4 MB'lık uygulama, tıpkı diğer platformlardaki gibi çıkartma gönderebilme, grup konuşması yapma ve konum bilgisi gönderme gibi özelliklere sahip olarak geliyor.

Başbakan 'Facebook ve Youtube kapatabiliriz'


Türkçe dil desteğine de sahip olan bu uygulamayı Windows Phone uygulama mağazasından indirebilirsiniz.


FACEBOOK BİR UYGULAMADA SATIN ALMIŞTI...

Barselona'da tertip eden MWC 2014 etkinliğine damgasını vuranbir diğer gelişme de Facebook ve WhatsApp tarafından geldi. Toplamda 19 MilyarDolar bir bütçe karşılığında Facebook tarafından satın alınan WhatsApp, yenievinde ilk güncellemesine hazırlanıyor. WhatsApp'a kazandırılan iki yeniözelliğe şimdi bir göz atalım:

Son Görülme Vakti'nı istediğiniz kişiye açın!

WhatsApp uygulamasının kullanıcılar üzerindeki en büyük tercihetkenlerinden biri de şüphesiz "son görülme zamanı" özelliği. İkiliilişkilerde, sosyal veya iş yaşamında yazılan yazıların görüldüğüne konusunda anlıkrapor veren, hatta o an Online(Faal) olup sizin mesajınıza yanıt vermediğinidahi bildiren özelliği, yalnızca listenizdeki istediğiniz kişilereaçabileceksiniz.

Profil fotoğrafını rehberde kayıtlı olmayanlar göremeyecek!

Sosyal iletileşme uygulamasının son aylarda neden bu kadartercih edildiğinin altında yatan nedenlerden biri de şüphesiz telefon numarasıile kayıt edilebilirliği. Rehbere eklemeden numarayı girerek kişinin profilresimlerini, vaziyet güncellemelerini veya kısmi dost listesini görebilmeyeimkan tanıyan fonksiyon, yeni gelen bilhassa son buluyor.

Haberin yayınlandığı tarih/zaman: 2014-3-13 10:39:0
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder IP Adresiniz kayıt altına alınacaktır.
Yazılanlardan yasal olarak sorumlu tutulursunuz.
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Facebook'a yeni cinsiyet seçenekleri geldi
Tüm dünyanın en çok kullandığı sosyal medya uygulaması Facebook'a cinsiyet özgürlüğü geldi. 2015...

Haberi Oku