Televizyon:
Not Defteri Dizisi - Fox Tv  Not Defteri Dizisi Oyuncuları Kimlerdir?

Avşar Film’in yaptığı Not Defteri Fox Tv nin Yeni Gençlik Dizisidir. Robin Williams’ın oynadığı Ölü Ozanlar De
eği filmindeki öğretmen rolünden esinlenerek hazırlanan dizinin öğretmen karakteri Muhteşem Yüzyıl’ın matrakçısı Fatih Al dizide ki adıyla Mahir Sosyal (Mahir Hoca)’dır. Avşar Film tarafından yapılan filmin senaryosu Alphan Dikmen ve Başak Angigün tarafından yazıldı/yazılıyor.Not Defteri Dizisi KonusuDersaadet Lisesine yeni atanan Edebiyat öğretmeni Mahir Soysal (Mahir Öğretmen / Mahir Hoca) bu okulda 11F sınıfındaki ilk ders günü ile dizinin de ilk bölümü başlıyor. İstanbul’un kenar mahallerinden biri olan Dersaadet’e yıllar önce yapılan lüks bloklar sebebi ile mahalle halkı ikiye bölünmüş; aileler arasındaki ayrılıklar zamanla öfkeye dönüşmüştür. Bu öfke çocuklara ve dolayısı ile okulada yansımıştır. Öğrenciler, aynı sınıfta bulunan Egemen ve Ufuk’un başını çektiği iki gruba ayrılmışlardır.Öğrencilerin yaşadıkları sorunları anlayan, yardımcı olan ve onlara yol gösteren Mahir Öğretmen; 6 sene önce küçük oğlunu havuza düşmesi sonucu kaybetmiştir. Bu olaydan Mahir Sosyal’ı sorumlu tutan eşi, kızını da alarak kayıplara karışmıştır.Not Defteri Dizisi Oyuncuları Kimlerdir?

Dizinin başrolünde Fatih Al , Ebru Özkan, Merve Oflaz, Melisa Toros, Tarık Ündüz, Beste Kökdemir, Ekin Mert Daymaz, Seda Telciler, Gözde Mutluer, Su Olgaç, Feyzan Soykan, Umut Özkan, Aydın Sigalı, Ali Karagöz, Halil Kumova, Şebnem Zorlu, Türkan Kılıç, Hasan Say, Aslıhan Kapanşahin, Nazif Uğur Tan, Bağış Angigün, Gökçen Gökçebağ, Taylan Erler, Kadriye Çetinkaya ve Tolga Coşkun oynamaktadır.Not Defteri Dizisi eleştirileri, yorumlar nelerdir?

Dizinin konusuna, senaryosuna bakınca televizyonlar da yayınlanmış ve yayınlanmakta olan benzer kategorideki birçok dizi ile benzerlikler gösterdiği görülmekte. Tabi bence bu önemsiz. Önemli olan dizinin veya filmin içine girebilmek, kendinden birşeyler bulabilmektir. Böyle bir dizi çekerseniz tutar. Bu kategoride yapılan diziler genellikle gerçeklikten uzak ve inandırıcı olmuyor. Dizinin ilk bölümünü genelde komedi ağırlıklı olan benzerlerinin üstünde buldum. Dizinin ilk bölümünü komedi açısından biraz zayıf buldum. Fakat böyle tipi tip, aynı repliklerle kalıp espriler yapan karakterler olmaması gerektiğini düşünüyorum. Gerçekçi olabilmesi yaratıcı, benzersiz espriler yapan, ruh halleri günlük değişen, hep komik olmayan, hep agresif olmayan hep karizmatik olmayan karakterler olması gerektiğini düşünüyorum. Dizi de farklı ortamlar da farklı davranan karakterler olması inandırıcılığı arttıracaktır. Ayrıca insanların gerçek hikayelerine ulaşarak onların güldükleri şeyleri diziye eklemek bence diğer insanlarıda güldürür. Umarım güzel bir dizi olur. Başarılar…   

Etiketler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
melisa firat 2 ay önce

ben de egemeni tutuyorum veeeeeeeee cok seviyorum :)

Misafir Avatar
aslı 4 ay önce

egemennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Misafir Avatar
masal yılmaz 4 ay önce

ben egemeni ama keşke haftaya oynucaak bölümde metin egemengilin tarafına geçse

Misafir Avatar
İSİMSİZ 5 ay önce

ben ufuğu tutuyom :)

Misafir Avatar
elzem @zehra 5 ay önce

ufuk gibi bir kötüden iyi olunurmu

Misafir Avatar
elif 5 ay önce

egemenin hastasıyım . onu çok seviyooorummm. bu dizi hiç bitmesn egemenle selin ayrilmasn lütfen..

Misafir Avatar
Sertab 5 ay önce

dizi oldukça başarılı,oyuncular çok iyi,özellikle bağış angigün'ü kutlarım,başarılarının devamını dilerim.

Misafir Avatar
zehra 5 ay önce

bn bu egemen ile ufuk çk sevdimm zaten amca oglularmış ama düşmn oldular bn tekrarr iyi olsunlar isterimm

Karagül Yeni Sezon Tanıtım Fragmanı izle...
FOX TV'nin sevilen dizisi Karagül yeni sezonda tanıtım fragmanı ile birlikte ekranlarda yayınlanacakken,...

Haberi Oku