Türkiye:
2014 YSK Seçmen Oy Kullanma yeri öğrenme TC kimlik no ile tıkla öğren Oy kullanıcağın seçmen  yeri sorgulama  öğren

   2014 YSK Seçmen Oy Kullanma yeri öğrenme TC kimlik no ile tıkla öğren Oy kullanıcağın yeri bilgileri Nerede Oy kullanacağım? Bütün soruların cevap haberimizin içinde... Nerede Oy Kullanacağım? 2014 YSK Seçmen Oy Kullanma yeri öğrenme TC kimlik no ile tıkla öğren Oy kullanıcağın yeri öğren. YSK sitesinden TC Kimlik Numaranız ile oy kullanacağınız yeri rahatlıkla öğrenebilirsiniz... Nerede Oy Kullanacağım? 2014 YSK Seçmen Oy Kullanma yeri öğrenme TC kimlik no ile tıkla öğren Oy kullanıcağın yeri bilgileri...

Nerede Oy Kullanacağım? 2014 YSK Seçmen Oy Kullanma yeri öğrenme TC kimlik no ile tıkla öğren Oy kullanıcağın yeri öğren. YSK sitesinden TC Kimlik Numaranız ile oy kullanacağınız yeri rahatlıkla öğrenebilirsiniz... Nerede Oy Kullanacağım? 2014 YSK Seçmen Oy Kullanma yeri öğrenme TC kimlik no ile tıkla öğren Oy kullanıcağın yeri bilgileri...

Nerede oy kullanacağım? sorusu için işte 2014 YSK Seçmen Sorgulama sayfası burada! Sandık sorgulama için YSK sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan alanda TC numaranız soruluyor. Ardından ise nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve kimliğinizdeki diğer bilgiler isteniyor.BAŞKA İLDE OY KULLANMAK MÜMKÜN MÜ?

Seçmenler, nüfus müdürlüğüne devamlı olarak oturduklarını bildirdikleri yerleşim yeri adresinde oylarını kullanmak zorundadır. Askı süresi içinde adres değişikliğini yapmayan seçmenler kayıtlı oldukları sandık dışında oylarını kullanamazlar.

YURT DIŞINDA YAŞAYAN SEÇMENLER NASIL OY KULLANACAK?

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız, 09.05.2012 tarihinde kabul edilen 6304 sayılı Kanun gereği, Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı olmaları halinde, Yüksek Seçim Kurulunca belirlenecek usul ve esaslar çerçevesinde, 09.05.2013 tarihinden sonra yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimi, Halkoylaması ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yurt dışı temsilciliklerimizde kurulacak sandıklarda oy kullanabilirler.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Paylaşılamayan Kadın İçin Kavga Ettiler
Kayseri'de iki ay önce evi terk eden 57 yaşındaki eşi Hayriye T.'yi 76 yaşındaki Ahmet Y.'nin evinde bulan...

Haberi Oku