Türkiye:
30 Mart Yerel seçimleri Seçmen listeleri itiraz sonuçları son hali sorgula 7 şubatlı

Seçmen listeleri itiraz sonuçları son hali sorgula son tarih belirlendi. 30 mart tarihinde seçmen listeleri sorgusu haberimizde. 30 mart yerel seçimi son haberleri medya365'te.

30 Mart yerel seçimleri seçmen kütüğü sandık listelerine itiraz sonuçları ne zaman belli olacak?7 Şubat 2014 seçim Sandığı seçmen listeleri itiraz sonuçları sorgula..

Seçim takviminde, siyasi partilerin seçmenlere ait bilgi değişikliklerinin yer aldığı listelere 31 Ocak-1 Şubat 2014 tarihlerinde itiraz edebileceğinin, 7 Şubat 2014′te de sandık bölgesi askı listelerindeki değişikliklerin işlenerek seçmen kütüklerinin kesinleştirileceğinin belirtildiği anımsatıldı.

Seçmen Listesi için, “Sandık Bilgisi Sorgulama Ekranı”ndaki tüm alanları eksiksiz doldurunuz. Seçmen sorgulaması için alttaki resmi tıklayıp YSK sorgulama sayfasına bağlanabilirsiniz.

secmen 7 Şubat 2014 Seçmen Listeleri İtiraz Sonuçları Son Hali Sorgula

YSK’nın kararında, itirazların ilçe seçim kurullarınca karara bağlanacağı tarihin, bu kararlara karşı il seçim kurullarına hangi tarihe kadar itiraz edileceği, il seçim kurullarınca en son ne zaman karar verileceği, söz konusu kararların nüfus müdürlüklerince işlenmesinin hangi tarihe kadar bitirilmesi gerektiğinin açıklığa kavuşturulması için yeni bir karar verildiği kaydedildi.

 

Karara göre, itirazlar ilçe seçim kurullarınca yarın saat 17.00′ye kadar karara bağlanacak. İlçe seçim kurulu kararlarına karşı, 4 Şubat 2014 Salı günü saat 17.00′ye kadar il seçim kurullarına itiraz edilebilecek. İl seçim kurullarınca bu itirazlarla ilgili 4 Şubat 2014 Salı günü saat 23.59′a kadar kesin karar verilecek.

 

İl seçim kurulunun kesin kararı ile itiraz edilmeksizin kesinleşen ilçe seçim kurulu kararlarının 5 Şubat 2014 Çarşamba günü nüfus müdürlüklerinin işlenmesine başlanacak, işlemler 6 Şubat 2014 Perşembe günü saat 17.00′ye kadar bitirilecek.
Etiketler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Suriye'li PKK'lılar Türk Askerine Ateş Açtı!
Genel Kurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada PKK'nın Suriye kolu olan PYD militanlarının sınırda...

Haberi Oku