Türkiye:
AK Parti aday adaylarının son başvuru tarihi belli oluyor

Medya365-AK Parti Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz aday adaylarının son başvuru tarihinin 1 Kasım olduğunun belirtti.Başvurular 1 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında devam edecek.

Dengiz, 2014 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde aday olmak isteyenlere yönelik uyarılarda bulundu. AK Parti Genel Merkezi’nin aday adayları için başvuru süresini 1 Ekim-1 Kasım tarihleri olarak belirlediğini ifade eden Dengiz, “Genel Merkezimizin kesin talimatıyla bu süreler dışında başvuru almamız mümkün değil. Aday adayı olmak isteyen teşkilat mensupları ve kamu görevlilerinin bu süre zarfında görevlerinden istifa ederek, partimize başvurması gerekiyor.” şeklinde konuştu. 

Ömer Dengiz, şu bilgileride sözleri arasına ekledi "Adaylarımızın belirlenmesi için bütün aday adaylarının dahil olacağı teşkilat yoklaması yapılacak. Ayrıca her seçim bölgesi için Genel Merkezimiz tarafından anketler yapılacak. Bu veriler ışığında yapılacak istişareler sonucunda adaylarımız ortaya çıkacak ve kamuoyuna açıklanacak.” 

Dengiz, bazı aday adaylarının "Merkezden veya il teşkilatından söz aldım yerim garanti" şeklindeki söylemlerde bulunduğuna dair iddiaların kendilerine bildirildiğini ancak bu tür sözlere itibar edilmemesi gerektiğini kaydetti.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

E-Vize Mağduriyeti! Turistler Geri Dönüyorlar
İnternet'ten E-vize yaptıran turistler geldikleri gibi ger dönüyorlar. Çünkü kapıdan içeriye alınmıyorlar....

Haberi Oku