Türkiye:
İş Güvenliği Üzmanlığı Sınavları ne zaman yapılacak? İş Güvenliği Uzmanlığı sınavı hangi illerde yapılacak?

 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüİş Güvenliği Üzmanlığı sınavı hakkında bir bildiri yayınladı. İş GüvenliğiUzmanlığı sınavı ne zaman yapılacak? İş Güvenliği Uzmanlığı sınavı nerede yapılacak? İş Güvenliği Üzmanlığı sınavı ile ilgili bilinmeyenler sitemize eklenmiştir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
nden konu ile ilgili şu açıklamalar yapıldı;

23 Kasım 2013 tarihinde yapılması gereken işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavının ertelenerek söz konusu sınavın 14 Aralık 2013 tarihinde yapılacağı duyurulmuştu. Ancak Milli Eğitim Bakanlığınca 14 Aralık 2013 tarihinde Açıköğretim sınavlarının da olduğu belirtildiğinden, her iki sınava da girecek adayların mağduriyetinin önlenmesi için 14 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan sınav 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacaktır. Buna ilişkin sınav duyurusu ayrıca yayımlanmıştır.

Sınava girecek adayların çokluğu ve bu doğrultuda gelen taleplerin değerlendirilmesi sonucunda söz konusu  sınavın  21 Aralık 2013 tarihinde  Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Bursa ili olmak üzere beş merkezde yapılması uygun görülmüştür.

Bu nedenle;
1)      14 Aralık 2013 tarihli sınav uygulama duyurusu yürürlükten kaldırılmıştır.
2)      Sınav 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacağından söz konusu sınav ile ilgili sınav uygulama duyurusu Kasım ayının ikinci haftasında www.isggm.gov.tr adresinde yapılacaktır.
3)       Bakanlığımızca yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alıp 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak sınava girecek adayların eğitimlerini en geç 10.11.2013 (örgün eğitim bitiş tarihi)  tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir.
Etiketler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Atatürk Büstüne Çirkin Saldırı
Diyarbakır'da Atatürk büstlerini söküp Türk bayraklarını indirdiler. Lice ilçesinde PKK'lı heykeline...

Haberi Oku