Türkiye:
Koruma Memurluğu alımı ne zaman gerçekleşir 2013 Koruma Memurları Polis olabilecek mi bilgisi

Geçitiğimiz günlerde alınan kararla 2013 yılında Koruma Memurluğu alımı yapılacak. Koruma Memurluğu alımı ne zaman olur. Koruma Memurları polis olacak mı. Koruma Memurluğu tüm detaylar medya365' te.

Koruma Memurluğu yine gündeme geldi. Emniyetin açıklamaları ile beraber Koruma Memurluğu insanlarımız tarafından tekrar araştırılmaya başlandı. Yine Koruma Memurluğu hakkındaki tüm bilgiler medya365' ten öğreniliyor.

Koruma Memurluğu şartları nelerdir. Koruma Memurluğunda ilk önce öne çıkan fiziki şartlar oldu. 

LİSE MEZUNLARI DA KORUMA MEMURU OLABİLECEK..

Koruma Memurluğu hakkında en çok merak edilen ise lise mezunlarınında başvurabileceğimiydi. Gelen açıklamada açık lise dahil olmak üzere lise mezunları ,ön lisans ve lisans mezunları başvurabilecek.

KORUMA MEMURLARINDA ARANAN ÖZELLİKLER VE BAZI ŞARTLAR..

Koruma Memuru olmak isteyenler en az lise mezunu olmak zorunda. Koruma Memuru olacak kişinin sağlık durumunun el vermesi gerekiyor. Koruma Memuru adayı beden eğitimi sınavından başarılı olması gerekiyor ve lise düzeyinde KPSS puanının 40 tan yukarı bir puan alması gerekmektedir. Aynı zamanda Koruma Memuruolacak kişinin fiziki durumuda göz önüne alınacaktır. Koruma Memuru olacak erkek adayların boyu 1.72 metre, kız adayların ise 1.68 metre olması gerekiyor. Koruma Memurluğuna başvuracak olan adayların yaşları ise en fazla 25 olabilecek. 

Koruma Memurları 7. yılında Polis olabilecek. Özel bir üniforma giyecek olan Koruma Memurları silahlı olacak.

Koruma Memurları
 tüm koruma hizmetlerinde görev yapabilecekler. Koruma Memurları Cumhurbaşkanlık, Başbakanlık, TBMM gibi kurumlarda çalışmayacak. Koruma Memurları stadyumlarda ve üniversitelerde görev yapacak.

Koruma Memurluğu tüm detayları ilk günden beri medya365' te.

Koruma memurluğu Bakan Güler, hassas yerlerin, binaların, tesislerin, kişilerin korunmasıyla ilgili emniyet hizmetleri sınıfı içerisinde koruma memurluğu adı altında yeni bir sınıf oluşturduklarını hatırlattı.

Bu konudaki çalışmalarını tamamladıklarını belirten Güler, Bakanlar Kurulu’na sunmayı planladıklarını bildirdi.

Koruma memurlarında fiziki niteliklerin ön plana çıktığını, polisi koruma işiyle meşgul etmek istemediklerini vurgulayan Güler, “Bunlar statlarda korunacak görevleri de üstlenecek. Bugün polisimizin değişik ihtisas alanları var, 253 bin kişilik bir teşkilatın 30 bine yakın bölümünü biz binalarla, tesislerle, kişilerle veya özel güvenliğin yapamadığı yerlerdeki alınan tedbirlerle meşgül ediyoruz. Halbuki polisin başka ihtisas alanları var” diye konuştu.

En az lise mezunu, 172 metre boyundaki erkeklerle, 165 metre boyundaki kadınların koruma memurluğunabaşvurabileceğini ifade eden Güler, sınav tarihinin belirlenmesi için ilgili kanunun çıkmasını beklediklerini söyledi.

Güler, “Bizim niyetimiz yıl sonuna kadar, tabii bütçe görüşmelerindeki takvimi de dikkate alarak en kısa zamanda, Bakanlar Kuruluna sunarak, kanunlaştırmak istiyoruz. Hemen 2014′ün başından ilk fırsatta 4 aylık bir eğitim, 2 aylık da tatbiki bir eğitim olmak üzere ilk planda 10 bin kişiyi bir yıl içinde düşünüyoruz. Maaşları polislerden çok az farklı olacak. Arkadaşlarımız 6 yıllık başarılı görev sürelerini bitirirlerse polis de olabilecekler” dedi.

ANDY-AR Cumhurbaşkanlık seçim anket sonuçları...
ANDY-AR Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi ilk anketi sonuçlar açıklandı Sonuçlara göre En Son köşk...

Haberi Oku