Türkiye:
Pedagojik Formasyon başvuruları ne zaman başlayacak YÖK açıkladı 2014 üniversite üniversite formasyonları

Pedagojik Formasyon başvuruları başlıyor. YÖK'ten 2013-2014 yılı için formasyon almak isteyen adaylar başvurularıyla açıklama yapması bekleniyor...

Pedagojik Formasyon başvuruları başlıyor. YÖK'ten 2013 2014 yılı için formasyın almak isteyen adaylar başvurularıyle ilgili ilk açıklama henüz gelmedi. Yükseköğretim Genel Kurul YÖK Pedagojik Formasyon Sertifika Programlarının değerlendirilmesine ilişkin alınan kararları bir hafta içinde açıklayacağını duyurdu.

YÖK'TEN 12.09.2013 BUGÜN İLK AÇIKLAMA GELDİ

2013-2014 öğretim yılı için yükseköğretim kurumlarına karşılarında gösterilen sayıda kontenjan belirtilecek ve daha sonra kontenjanlarda haricinde alım yapılmayacağı söylendi. 2013-2014 Pedagojik Formasyon başvuruları haberleri. Formasyon alacak öğrenciler üniversiteler başvurularına eylül gibi başlıyor. Eylül ortasında bu yıl formasyon almak isteyen öğrenciler için Üniversite puanları bu ara belli olacak. Ortalaması 70 altında olan öğrenciler için Formasyon şansı pek görülmüyor. Ancak bu sene işler değişebilir. Geçen sene son Pedagojik Formasyon başvuruları başladı diye haber yapılınca başvuru patlaması olmuştu. Bu sene öyle olmayabilir. Geçen sene 75 puanla yerleşen öğrenciler bu sene 75 puanın altında da yerleşebilir.  

Pedagojik Formasyon başvuruları için son haberleri buradan takip edebilirsiniz...
Anahtar Kelimeler
YÖKPedagojik Formasyon

Ramazan Bayramında Hava Durumu Nasıl Olacak...
Havaların nem oranının yüksek olduğu ve kavurucu sıcakların yaşandığı dönemde yağışlarada sık...

Haberi Oku