Türkiye:
Sandık görevlisi nasıl olunur? Sandık görevlisi ücretleri 30 Mart 2014 yerel seçimlerde çalışmak için nereye başvuru yapmak gerekir haberi
30 Mart 2014 yerel seçimlerinde sandık görevlisi olmak isteyenler bulundukları bölgeye en yakın seçim kurumuna giderek isteklerini bildirmeliler. Başvurularda yapılan elemeler sonucunda görev verilen kişilere iletişim araçları ile ulaşılarak yapmaları gereken görevler hakkında bilgiler verilmektedir. 

Sandık görevlisi olmaya hak kazanan kişiler yapacaklarını işin ehemmiyeti hususunda eğitim almak için seminere davet edilir. Bu seminerde görevlilere seçim esnasında ve seçimden sonra neler yapmaları gerektiği hakkında bilgi verilir. Seçim esnasında sandık görevlileri hiçbir koşulda yerlerinden ayrılmaz ve o kişinin görev sürecinde duyacağı tüm ihtiyaçlar kurum tarafından karşılanır.

2011 yılındaki seçimlerde görev almış sandık görevlilerine verilen ücret yaklaşık olarak 49 TL dir. Fakat her seçim döneminde bu miktara zamlar yapılmaktadır. 2014 yılında da sandık görevlilerine belirli oranlarda zamlı bir ücret verilecektir.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder IP Adresiniz kayıt altına alınacaktır.
Yazılanlardan yasal olarak sorumlu tutulursunuz.
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Van'da Göller Kurudu
Bir süredir yağış almayan Van'da kuraklık tehlikesi kapıda. Yağış alamayan Van'da bir çok göl ve barajlarda...

Haberi Oku