Yaşam:
Pedagojik Formasyon mağduriyeti hakkında Formasyon başvurularında mağdur olmayın son uyarı

Okuyucumuz Nihat Işık formasyon mağduriyeti hakkında bir yazı yazdı. Medya365 haberine yorum yapan Nihat Işık'ın yorumunu çok beğendik ve sizle paylaşmak istedik. Sizde Formasyon mağduru olmamak için okuyun deriz.

Formasyın başvurularıyla ilgili henüz ne Üniversitelerden bir yorum nede YÖK'Ten bir açıklama geldi. Konuyla ilgili güzel bir anlatım yapan Nihat Işık'ın o yorumu.

Formasyon mağdurları

Bizler, Fen Edebiyat Fakültelerini daha sonradan, ALES sınavı ile seçilerek Tezsiz Yüksek Lisans programları ile- öğretmen olabilme olanağı olduğu için seçtik. Mağdur olduğumuz konu 2009’dan sonra uygulanan ‘Pedagojik Formasyon Sertifika Programları’nın adaletsiz sonuçlar doğurmasıdır. Sistem bir anda başımıza gelip hepimizin umutlarını yok etmiştir. Haklı ile haksızı ayırt etmekten yoksun bu yeni sistemle, 4 yıldır; şans kime vurursa onun formasyon belgesi alıp KPSS’ye öğretmenlik için girme hakkına sahip olduğu aşikardır. Üniversitelerin uyguladığı usulsüzlüklerden faydalanamayan bizler, formasyon piyangosunu tutturamadık. Tutturamıyoruz; çünkü değiştiremediğimiz mezuniyet notlarına sahibiz. Tutturamıyoruz çünkü bize kolaylık sağlamayan üniversitelerden mezunuz. Mağduriyetlerimiz saymakla bitmiyor, özet geçersek; 1-Sertifika programları; Not ortalamasını kriter edinen bir şekilde öğrenci aldığı için bu sistemden sonradan haberdar olan bizler 1. Sınıfa

Hakan Altun: İnşallah Gazze'de katliam biter
Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, sahne alan ünlü sanatçı Hakan Altun "İnşallah Gazze'de katliam biter" diyerek...

Haberi Oku