Bursa'nın meşhurlarını Başbakan Erdoğan'a takdim ettiler
Bursa’nın Meşhurları Derneği (BURMED) yöneticileri, Ankara’ya giderek TBMM’de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la buluştu. BURMED Başkanı Hasan Acar, Başdanışman Fikret Tunç, üyeler Şinasi Çelikler ve Osman Kaygun’dan oluşan grup, Başbakan Erdoğan’a çeşitli hediyeler de verdi.

BURMED Başkanı Hasan Acar, Başbakan Erdoğan’a derneğin çalışmalarını anlatırken, “Bizler Bursa’nın ve meşhur ürünlerinin hem Türkiye’de hem de dünyada popülerliğini arttırmak için yola çıktık. Valiliğimizle birlikte Bahreyn’de gerçekleştirilen fuara katıldık ve önümüzdeki günlerde de yine Paris’te gerçekleşecek olan Türk Günleri’nde yerimizi alarak ürünlerimizi tanıtacağız” dedi. Önümüzdeki aylarda Başkent Ankara’da da Bursa Günleri düzenlemek için çalışmalara başladıklarını anlatan Acar, Başbakan Erdoğan’ı da davet ederek destek istedi.


Aynı zamanda Guinness Rekorlar Kitabı’na adını altın harflerle yazdırarak, Bursa’nın kol böreğini tüm dünyaya tanıtan İkizler Börek’in de sahibi olan Başkan Hasan Acar, Guinness Sertifikası’nın mutluluğunu da Başbakan’la paylaştı. Görüşmenin sonunda Başbakan’a Bursa’nın çeşitli meşhur ürünleri takdim edilirken, BURMED üyelerinden Şinasi Çelikler de, Başbakan Erdoğan’a, Bursa ipeğinin üzerine, iki haftada işlediği annesi Tenzile Erdoğan ile resmini hediye etti.
Etiketler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder IP Adresiniz kayıt altına alınacaktır.
Yazılanlardan yasal olarak sorumlu tutulursunuz.
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Aydın'da Yangın Yürekleri Ağızlara Getirdi
Aydın'ın Efeler ilçesi Zafer mahallesinde bulunan 4 katlı apartmanın 3'üncü katında meydana gelen yangına...

Haberi Oku