Gemlik, yeni eğitim yuvasına kavuşuyor
Bursa’nın Gemlik ilçesinde yapımı devam eden Ali Kütük Ortaokulu'nun inşaatında sona gelindi. Gemlik’te hayırsever İşadamı Ali Kütük tarafından yaptırılan ortaokulun 2013-2014 eğitim ve öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor.

    Gemlik Cumhuriyet Mahallesi Manastır Mevkii'nde inşaatı devam eden okul 4 katlı ve 29 derslikli olacak. Okulda bin’e yakın öğrenci eğitim ve öğretim görecek. Okul bünyesinde spor salonu, 6 laboratuvar, kütüphane, kantin ve çeşitli tesisler bulunuyor.

    26 Mart 2011 tarihinde temeli atılan okulun Eylül ayına kadar hizmete girmesi planlanıyor. Okul inşaat ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyen Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen, yetkililerden bilgi aldı.
Ali Kütük Ortaokulu inşaatının da hızla ilerlemesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Refik Yılmaz, "Biz evlatlarımızın daha güvenli ve modern okullarda eğitim ve öğretim görmesini istiyoruz. Bu nedenle iyi ilişkilerimiz çerçevesinde özel sektör ile işbirliğine girerek, protokolleri imzalayıp, ilçemize okullar kazandırmaya devam ediyoruz. Ben bu anlamda katkı sunan tüm kişi, kurum ve kuruluşlara Gemlik halkı adına teşekkür ediyorum." dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×